На Полтавщині перейменують село Декабристів на Мирне

На Полтавщині перейменують село Декабристів на Мирне

Село Декабристві перейменують на Мирне
Фото надав Суспільному О. Пустовгар

У Великосорочинській громаді перейменують село Декабристів на Мирне. Таке рішення ухвалили під час громадського обговорення нової назви.

Про це повідомив регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

Після громадських обговорень рішення щодо перейменування села винесли на сесію Великосорочинської сільської ради. 2 лютого пропозицію надіслали на розгляд парламенту.

Перейменувати село вирішили оскільки географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені декабристам, є такими, що пов’язані з реалізацією та пропагандою російської імперської політики.

"Поява в Україні географічних об’єктів, названих на честь декабристів, жодним чином не пов’язана з розвитком питомо української топонімії. Як і встановлення присвячених декабристам пам’ятників та пам’ятних знаків, вона була втіленням російської імперської політики радянського зразка. Термін "декабристи", який упроваджували в часи СРСР у назви географічних об’єктів, походить від назви місяця (рос. декабрь), коли відбулося організоване групою опозиційно налаштованих дворян повстання (26 (14 за ст. ст.) грудня 1825 року в Санкт-Петербурзі) з метою зміни державного ладу в Російській імперії", — зазначено у фаховому висновку голови Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті Віктора Брехуненка.

Декабристів вважали ідейними попередниками більшовиків. При цьому декабристський рух в Україні не передбачав політичної, культурної та державної окремішності для українського народу.

Село перейменують після того, як це рішення узгодить Верховна Рада.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок