Кабмін встановив 100 тисяч премії за найкращий проєкт великого герба

Кабмін встановив 100 тисяч премії за найкращий проєкт великого герба

Кабмін встановив 100 тисяч премії за найкращий проєкт великого герба

Кабінет міністрів схвалив постанову про проведення конкурсу проєктів великого Державного герба. Найкраща робота отримає премію в 100 тисяч гривень.

Відповідна постанова була прийнята на засіданні Кабміну 30 вересня.

Крім того, кабмін затвердив положення про склад організаційного комітету з підготовки та проведення конкурсу на найкращий проєкт великого Державного герба. Цей оргкомітет має обрати журі, яке і розглядатиме запропоновані ескізи.

Переможець конкурсу отримає приз у 100 тисяч гривень, друге місце – 50 тисяч гривень, третє – 30 тисяч гривень.

Збір робіт на конкурс триватиме з 1 жовтня до 1 листопада 2020 року. Далі проєкти учасників конкурсу візьмуть учать у публічній виставці, за підсумками якої до 1 грудня журі визначить переможців конкурсу.

Переможець конкурсу буде повинен передати авторські майнові права на ескіз герба, підписавши відповідний договір з Мінкультом. Міністерство культури за результатами конкурсу зробить подання до міністерства юстиції для того, щоб роботи учасників конкурсу були враховані при розробці проєкту закону "Про державні символи України".

Якщо журі не зможе визначити переможця, конкурс буде продовжено.

Проєкти ескізів слід надсилати поштовими відправленнями з позначкою "На конкурс кращого ескізу великого Державного герба України" на адресу: 01001, м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1 до 1 листопада 2020 року.

Що відомо

  • Питання створення проєкту великого Державного герба підіймали у 1991, 1996, 2001 та 2007 році, проте досі його так і не вдалося затвердити. Досі в Україні офіційно використовується лише малий герб.
  • 19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.
  • На позачерговому засіданні 25 серпня Верховна рада підтримала в цілому проєкт постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше