В Івано-Франківську покажуть комедію "Наполеон і корсиканка"

В Івано-Франківську покажуть комедію "Наполеон і корсиканка"

В Івано-Франківську покажуть комедію "Наполеон і корсиканка"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську покажуть комедію "Наполеон і корсиканка" за п’єсою чеського драматурга Іржі Губача. Ставить виставу режисер Херсонського драмтеатру Сергій Павлюк.

Про це розповіли 26 січня на пресконференції, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Події п'єси відбуваються у 1819 році на острові Святої Єлени, який став в’язницею для Наполеона. До французького імператора на острів пробирається корсиканка, дружина військового, який загинув у битві під Ватерлоо. Жінка хоче взяти в Наполеона гроші за свого полеглого чоловіка. Але грішми все не закінчується.

Пресконференція в драмтеатрі
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами режисера Сергія Павлюка, комедія — про те, як би важко людям не було, вони повинні підтримувати одне одного.

"Ми пережили окупацію. Не всю, нам вдалося тоді виїхати. Рятувало те, що ми не хнюпилися і дуже багато сміялися. Було страшно, але гумор допомагав нам триматися в тонусі. Саме про це вистава. Як би не було складно, як би тебе доля не скручувала вузлами, ти маєш знаходити сили та посміхатися", — розповідає Сергій Павлюк.

Наполеона у виставі зіграє Павло Кільницький. Актор пригадує: напередодні його дня народження в театрі проводили читку п’єси. Він міркував, що отримає роль якогось генерала. Новина про те, що йому доведеться зіграти французького полководця, каже Кільницький, "вибила з колії".

"Найголовнішим у цій постановці для мене є те, що приходить жіночка, яка повертає Наполеона до його коріння. Він же — корсиканець. І він згадує свою школу, де бігав пацаном і співав "Величний корсиканець, гордий корсиканець". І Наполеон стає щасливим. І постановка також про те, що ми стаємо щасливими, коли згадуємо своє дитинство", — каже Павло Кільницький.

Сергій Павлюк та команда Франківського драмтеатру працювали над комедією впродовж місяця. Прем’єра вистави відбудеться 27 січня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок