Черепах з виставки у Кам'янці-Подільському вилучила поліція. Тепер для них шукають найкраще місце для утримання

Черепах з виставки у Кам'янці-Подільському вилучила поліція. Тепер для них шукають найкраще місце для утримання

Черепах з виставки у Кам'янці-Подільському вилучила поліція. Тепер для них шукають найкраще місце для утримання
Поліція вилучає черепах з пересувної виставки, що діяла у одному з торгових центрів Кам'янця-Подільського. Фото: поліція Хмельницької області

На Хмельниччині поліцейські передали у Кам`янець-Подільський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді 61 рептилію, вилучену у організаторів несанкціонованої пересувної виставки. Зараз же для черепах шукають найкраще місце для подальшого утримання. Найвірогідніше, це буде один із державних столичних зоопарків.

Про це повідомили у поліції Хмельницької області.

"До Кам’янець-Подільського райуправління поліції надійшло звернення від зоозахисників про те, що у Кам'янці-Подільському незаконно функціонує виставка рептилій. Поліцейські перевірили цю інформацію і склали на організатора виставки адміністративний протокол про адміністративні правопорушення — порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах. До розгляду протоколу у суді працівники поліції вирішили тимчасово передати 61 рептилію, серед яких 52 черепахи, на утримання у Кам’янець-Подільський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді", — зазначають у поліції Хмельницької області.

Майже детективна історія від зоозахисників

Зоозахисники з організації UAnimals, які 24 січня звернулися до поліції із заявою про незаконну діяльність пересувної виставки у Кам'янці-Подільському та жахливі умови утримання рептилій, повідомили, що вранці 26 січня виїдуть до Кам'янця-Подільського, аби на власні очі переконатися, що рептилії вилучені та перебувають у еколого-натуралістичному центрі. Адже, як йдеться у дописі зоозахисної організації UAnimals, опублікованому на Facebook-сторінці ввечері 25 січня, у поліції їм сказали, що "організатори виставки разом із черепахами втекли із Кам'янця-Подільського".

"26 січня вранці ми вирушимо туди (Кам'янець-Подільський еколого-натуралістичний центр - ред.), щоб перевірити, що там за умови і чи можуть там безпечно перебувати черепахи. Нагадаємо, що раніше представниця UAnimals подала заяву в поліцію та 25 січня була присутня при складанні протоколу на організаторів незаконної виставки. Під час цього представникам UAnimals сказали, що тварин можна вилучити. Наша команда виїхала з Києва, аби перевезти черепах у Центр порятунку диких тварин, але близько 15:00 поліцейські повідомили, що організатори виставки разом із черепахами втекли і прямують у Харків. Як тоді поліції вдалося затримати втікачів? Чи насправді ніхто нікуди не тікав? Вся ця історія безмежно спантеличує. Будемо продовжувати спілкуватися з поліцейськими, аби зрозуміти, що ж насправді і чому відбулось. Триматимемо в курсі", — зазначається у повідомленні, розміщеному на офіційній Facebook-сторінці зоозахисної організації UAnimals.

У пошуках тимчасової домівки для черепах

У коментарі Суспільне Хмельницький начальниця сектору комунікацій головного управління Нацполіції в Хмельницькій області розповіла, що учора поліцейські у Кам'янці-Подільському майже до першої години ночі вилучали рептилій — кожну зважували, описували і, забезпечивши належні умови перевезення, перевозили до еколого-натуралістичного центру.

"Наразі поліцією ведуться перемовини з одним із столичних зоопарків щодо поміщення вилучених у Кам'янці-Подільському рептилій в належні умови під нагляд іхтіологів. Щодо зоозахисників із організації UAnimals, то з ними ми теж на зв'язку, вони допомагають нам у пошуку належного місця для утримання черепах, адже власного у них теж немає. Ми розуміємо, що Кам'янець-Подільський еколого-натуралістичний центр не найкраще місце для рептилій, тому найближчим часом вони будуть перевезені туди, де створені безпечніші умови для утримання саме таких тварин. Пошуки відповідного для них місця ще тривають", — розповіла Суспільне Хмельницький Інна Глега.

Що відомо про виставку черепах у Кам'янці-Подільському

  • 24 січня зоозахисники з UAnimals поскаржилися на пересувну виставку черепах, яка діє у Кам'янці-Подільському на Хмельниччині. За їх словами, вона незаконна, також там до тварин жорстоко ставляться і тримають у жахливих умовах.
  • У Кам'янець-Подільському районному управлінні поліції повідомили, що до них і справді надійшла заява від зоозахисників й матеріали знаходяться у них на розгляді.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок