Bloomberg: Путін надіслав сигнал США про готовність до переговорів

Bloomberg: Путін надіслав сигнал США про готовність до переговорів

Президент Росії Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін виступає перед студентами Балтійського федерального університету, Калінінград, Росія, 25 січня 2024 р. . Фото: В’ячеслав Прокоф’єв через AP

Президент Росії Володимир Путін надіслав Сполученим Штатам через непрямі канали сигнал про те, що він відкритий для обговорення війни в Україні.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на двоє наближених до Кремля людей, які захотіли залишитися невідомими.

Видання пише, що натяки на відкритість Росії до переговорів, навіть якщо вони нещирі, можуть допомогти посіяти розкол серед союзників України. Такі розмови можуть підірвати зусилля президента Володимира Зеленського заручитися підтримкою своєї власної формули миру, яка передбачає повний вихід Росії з окупованих територій.

Люди, близькі до Кремля, сказали, що сигнали були передані високопосадовцям США минулого місяця через посередника. Путін, за їхніми словами, готовий відмовитися від нейтрального статусу України і навіть остаточно відмовитися від можливого членства України в НАТО. Хоча ця нібито загроза була центральним російським виправданням для вторгнення.

Водночас Путін прагне закріпити контроль над окупованими останніми роками територіями. Це приблизно 18% території України, зокрема і землі, захоплені після початку його вторгнення два роки тому.

"Хоча США завжди відкриті до переговорів, на цей момент я цього не бачу", – заявив державний секретар Ентоні Блінкен на Всесвітньому економічному форумі 17 січня.

Видання пише, що Публічно Путін не показав, що він готовий зупинитися на поточній лінії фронту. Україна неодноразово заявляла, що прагне звільнити всю землю, захоплену московськими силами, і відмовитися від неї було б політично складно для Зеленського.

На початок