Зростання хворих на грип та ГРВІ: яка ситуація із захворюваністю на Вінниччині

Зростання хворих на грип та ГРВІ: яка ситуація із захворюваністю на Вінниччині

На Вінниччині спостерігається зростання хворих на грип та ГРВІ, втім — епідпорогу область не перевищила. Про це Суспільному повідомила заступниця обласного департаменту охорони здоров'я та реабілітації Тетяна Бондаренко.

У дитячій обласній інфекційній лікарні на стаціонарі перебуває 66 пацієнтів, у третини підтверджений грип типу “А", зазначила директорка лікарні Людмила Бровінська.

"З середини січня дещо підвищилась захворюваність на грип. Хоча поодинокі випадки фіксувались з 6 січня. На коронавірус хворі 2 дітей. Поки ми не реєстрували поєднання інфекції грипу та ковіду. Перебіг цьогорічного грипу нічим не відрізняється від попередніх років. Є діти з середнім ступенем важкості, на велике щастя, в нас не було вкрай важких", — розповіла Людмила Бровінська.

Зростання хворих на грип та ГРВІ на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Другу добу в лікарні 11-річний Денис із Летичева. Ушпиталили з високою температурою. У лікарні діагностували грип типу “А”, розповіла мама Тетяна Дудкевич.

"Ми приїхали з Летичева. Сину дуже було погано. Висока температура. Ми горіли. Нас гарно прийняли та надали швидко меддопомогу. Хочу, як мама висловити вдячність. Дитині на сьогодні стало набагато краще. Я бачу, що сину стає краще", — розповіла мама хворого хлопчика.

Зростання хворих на грип та ГРВІ на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Грип типу “А” не агресивний. Зазвичай, хворий одужує через 7 днів після зараження. Але в деяких випадках недуга може призводити й до ускладнень.

"У нас діти поступають із середньою формою важкості. Немає ускладнень. Є пневмонії, але вони поодинокі. Є в нас арсенал для лікування хворих. Все безкоштовно", — повідомила завідувачка інфекційно-боксового відділення Анжеліка Колеснік.

Окрім грипу типу "А", медики очікують і зростання хворих на грип типу “Б”.

"Очікуємо, що буде і грип Б. Він більш агресивний. Якщо грип типу "А" несе за собою ускладнення бронхолегеневої патології, то "Б" несе ускладнення серцевої патології. Це більш потужний вірус. Але ми готові до цього також", — зазначила Колеснік.

Зростання хворих на грип та ГРВІ на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

За словами директорки обласного центру контролю та профілактики хвороб Валентини Зайцевої, впродовж тижня на Вінниччині по медичну допомогу з підозрою на грип та ГРВІ звернулися понад півтори тисячі осіб, з них – 902 дитини.

"Основне джерело інфекції — хвора людина, людина яка виліковується і навіть людина, яка перехворіла може зберігати вірус до 2 тижнів. Грип розпочинається раптово — на фоні починається лихоманка, температура, головний біль, біль в горлі, суглобах, навіть може бути блювота і пронос. Що стосується ГРВІ — це розпочинається більше плавно і спокійно", — пояснила Зайцева.

Зростання хворих на грип та ГРВІ на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Як повідомила Суспільному заступниця обласного департаменту охорони здоров'я й реабілітації Тетяна Бондаренко, попри те, що кількість хворих на грип і ГРВІ зростає, область епідпорогу ще не перетнула.

На початок