Мінсоцполітики виплатило українцям 67 мільйонів гривень за "пакунки малюка"

Мінсоцполітики виплатило українцям 67 мільйонів гривень за "пакунки малюка"

Мінсоцполітики виплатило українцям 67 мільйонів гривень за "пакунки малюка" Суспільне Рівне

В межах програми монетизації "пакунка малюка" Міністерство соціальної політики виплатило на рахунки українців-батьків 67,4 мільйона гривень.

Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.

"Протягом місяця Міністерство соціальної політики реалізує пілотний проєкт з монетизації одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”. Станом на 29 вересня вже перераховано на картки отримувачів кошти грошової компенсації на суму 67 475,00 тисяч гривень", – розповіли у пресслужбі.

У Мінсоцполітики нагадали, що проєкт монетизації "пакунка малюка" дозволяє:

  • вибрати самостійно перелік товарів, які можна придбати, та робить його значно ширшим, ніж це передбачено для натуральної допомоги „пакунок малюка”;
  • врахувати індивідуальні потреби кожної дитини, зокрема, особливості її фізичного розвитку;
  • витратити кошти грошової компенсації протягом року, тобто використати у період, коли сім’я найбільше їх потребує;
  • приєднатися будь-якому закладу торгівлі до пілотного проєкту та бути включеним до реєстру, розміщеному на офіційному вебсайті Мінсоцполітики.

В міністерстві додали, що реєстр закладів торгівлі, у яких можна здійснити покупки на кошти з "пакунку малюка", наразі налічує 1116 торгових точок, з яких 18 – інтернет-магазини.

Як отримати кошти за "пакунок малюка"

Як повідомили у пресслужбі Мінсоцполітики, батьки або опікуни дитини мають відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання у відділенні ПриватБанку та отримати спеціальну соціальну картку.

Потім треба звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання із заявою та пакетом документів протягом 12 місяців з дня народження дитини. У пакеті документів мають бути:

  • копія свідоцтва про народження дитини, для іноземців або осіб без громадянства - копія посвідки на постійне проживання (довідки про звернення за захистом в Україні, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту),
  • за потреби - копія рішення про встановлення опіки або копія рішення про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя,
  • довідка з пологового будинку про неотримання "пакунку малюка".

Отримувачі можуть самостійно витрачати кошти грошової компенсації протягом року у визначених закладах торгівлі або через інтернет-магазини для придбання товарів для дитини або породіллі.

Що відомо

  • Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку
  • У 2018 році в Україні запровадили проєкт із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". До нього входили засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
  • Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися пакунки малюка або скоро закінчаться, а нові не закупили.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди