Майже половина українців вважає соцмережі важливим джерелом інформації

Майже половина українців вважає соцмережі важливим джерелом інформації

Опитування
Майже половина українців вважає соцмережі важливим джерелом інформації

Кількість українців, які вважають соцмережі важливим джерелом інформації, з 2019 року зросла майже вдвічі – із 23% до 44%.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно  із соціологічною службою Центру Разумкова.

Найбільш популярним джерелом інформації в Україні залишаються загальнонаціональні ТВ-канали – їх аудиторія за рік майже не змінилася становить 75% опитаних українців

На другому місці опинилися соцмережі - їх аудиторія за рік зросла із 23,5% до 44,1% опитаних. Соцмережі значно популярніші серед молоді: 69,3% опитаних віком 18-29 років використовують соцмережі як джерело інформації й тільки 54% відають перевагу ТВ.

44% українців вважають соцмережі важливим джерелом інформації
44% українців вважають соцмережі важливим джерелом інформації. Детектор Медіа

Найбільш популярною мережею в Україні є Facebook – ним користується 58,2% опитаних. На другому місці Isntagram – 24,8%, на третьому Telegram – 8,5%. 34% опитаних українців заявили, що взагалі не користуються соцмережами.

Інтернет-ЗМІ опинилися на третьому місці за популярністю в Україні. Інформацію з них отримує 26% опитаних.

Читайте також: Перевірки поведінки та штучний інтелект. Як технологічні гіганти борються з фейками

Найбільше українців цікавлять новини про події в Україні й світі. Таку інформацію в першу чергу будуть шукати 67,6% опитаних. Другими у списку інформаційних пріоритетів українців опинилися художні фільми та мультфільми – 51,7%, на третьому - гумористичні шоу та інтернет-меми – 38,8%.

Дослідження проводилося на замовлення ГО "Детектор Медіа" з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022  респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю "обличчям до обличчя".

Що відомо

  • Соціальна мережа Twitter вирішила маркувати і видаляти фейкові твіти та відео.
  • Співробітники компанії Facebook влаштувати віртуальний страйк проти рішення генерального директора соцмережі Марка Цукерберга не видаляти і навіть не позначати низку "сумнівних" дописів президента США Дональда Трампа.
  • Рада національної безпеки та оборони планує поставити на облік українських користувачів російської соцмережі "ВКонтакте", яка перебуває під санкціями з 2017 року.
  • Суспільне опублікувало інструкцію, як розпізнати та боротися з ботами в соцмережах.

Вибір редакції

На початок