Майже половина українців вважає соцмережі важливим джерелом інформації

Майже половина українців вважає соцмережі важливим джерелом інформації

Опитування
Майже половина українців вважає соцмережі важливим джерелом інформації
.

Кількість українців, які вважають соцмережі важливим джерелом інформації, з 2019 року зросла майже вдвічі – із 23% до 44%.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно  із соціологічною службою Центру Разумкова.

Найбільш популярним джерелом інформації в Україні залишаються загальнонаціональні ТВ-канали – їх аудиторія за рік майже не змінилася становить 75% опитаних українців

На другому місці опинилися соцмережі - їх аудиторія за рік зросла із 23,5% до 44,1% опитаних. Соцмережі значно популярніші серед молоді: 69,3% опитаних віком 18-29 років використовують соцмережі як джерело інформації й тільки 54% відають перевагу ТВ.

44% українців вважають соцмережі важливим джерелом інформації
44% українців вважають соцмережі важливим джерелом інформації. Детектор Медіа

Найбільш популярною мережею в Україні є Facebook – ним користується 58,2% опитаних. На другому місці Isntagram – 24,8%, на третьому Telegram – 8,5%. 34% опитаних українців заявили, що взагалі не користуються соцмережами.

Інтернет-ЗМІ опинилися на третьому місці за популярністю в Україні. Інформацію з них отримує 26% опитаних.

Читайте також: Перевірки поведінки та штучний інтелект. Як технологічні гіганти борються з фейками

Найбільше українців цікавлять новини про події в Україні й світі. Таку інформацію в першу чергу будуть шукати 67,6% опитаних. Другими у списку інформаційних пріоритетів українців опинилися художні фільми та мультфільми – 51,7%, на третьому - гумористичні шоу та інтернет-меми – 38,8%.

Дослідження проводилося на замовлення ГО "Детектор Медіа" з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022  респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю "обличчям до обличчя".

Що відомо

  • Соціальна мережа Twitter вирішила маркувати і видаляти фейкові твіти та відео.
  • Співробітники компанії Facebook влаштувати віртуальний страйк проти рішення генерального директора соцмережі Марка Цукерберга не видаляти і навіть не позначати низку "сумнівних" дописів президента США Дональда Трампа.
  • Рада національної безпеки та оборони планує поставити на облік українських користувачів російської соцмережі "ВКонтакте", яка перебуває під санкціями з 2017 року.
  • Суспільне опублікувало інструкцію, як розпізнати та боротися з ботами в соцмережах.
На початок