РФ використовує катастрофу Іл-76, щоб послабити Україну — ISW

РФ використовує катастрофу Іл-76, щоб послабити Україну — ISW

РФ використовує катастрофу Іл-76, щоб послабити Україну — ISW
Російські військово-транспортні літаки Іл-76. Фото: Sefa Karacan/Anadolu Agency через Getty Images

Російський інформаційний простір використовує катастрофу військового літака Іл-76 для того, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та підірвати бажання Заходу продовжувати надавати військову підтримку Україні.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що голова комітету з оборони Державної Думи Росії Андрій Картаполов заявив, що Україна нібито навмисно збила Іл-76, знаючи, що на борту начебто перебували українські військовополонені. Він закликав призупинити всі обміни військовополоненими на невизначений термін.

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв звинуватив українську "внутрішньополітичну боротьбу" у причетності до катастрофи.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який наразі перебуває у Нью-Йорку на засіданні Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, закликав до термінового скликання засідання Радбезу ООН, присвяченого цій авіакатастрофі, та звинуватив Україну у тероризмі.

“Такі російські звинувачення частково мають на меті посіяти невдоволення в Україні та посилити недовіру до українського уряду, що узгоджується з іншими російськими інформаційними зусиллями, спрямованими на ослаблення України всередині країни”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначають аналітики, обмін військовополоненими є чутливим питанням як для Росії, так і для України, і риторичні згадки про військовополонених передбачувано викликають емоційну реакцію.

Крім того, йдеться у звіті, російські офіційні особи зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна нібито збила Іл-76 американськими або німецькими ракетними системами. Ймовірно, це робиться у спробі відмовити західних партнерів України від надання Україні критично важливих систем протиповітряної оборони, необхідних для подальшої оборони України, наголосили в ISW.

Що відомо про авіакатастрофу Іл-76 у Росії

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області Росії впав військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту перебували 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. У Міноборони України Суспільному не підтвердили, що літак уразили українські Сили оборони, оскільки "ще з’ясовують інформацію".

У Головному управлінні розвідки Міноборони України підтвердили, що на 24 січня готувався обмін полоненими між Росією та Україною.

Військовий експерт, екскерівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, старший науковий співробітник Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланге припускає, що російський військово-транспортний літак Іл-76 могла збити російська система ППО.

Заява Повітряних Сил: "Російська пропаганда спрямовує фейковий потік інформації на зовнішню аудиторію"

"Протягом дня 24 січня 2024 року несамовита російська пропаганда спрямовує фейковий потік інформації на зовнішню аудиторію – намагається дискредитувати Україну в очах світової спільноти. Мета очевидна – вони хочуть зменшити міжнародну підтримку нашої держави. Не вийде! Україна має право на захист і право на знищення засобів повітряного нападу агресора", — заявив Командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Микола Олещук.

На початок