МКЧХ намагається дізнатися, хто був на борту Іл-76, який впав у Росії

МКЧХ намагається дізнатися, хто був на борту Іл-76, який впав у Росії

Ексклюзивно
МКЧХ
Жилет МКЧХ. Фото: Facebook / МКЧХ

Міжнародний комітет Червоного Хреста в Україні не бере участь в обміні військовополоненими, але делегація МКЧХ у Росії намагається дізнатися хто був на борту російського літака Іл-76, який розбився 24 січня у Бєлгородській області РФ.

Про це у коментарі Суспільному заявив речник Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Олександр Власенко.

"Сторони домовляються між собою безпосередньо. Ми беремо участь тільки в обміні тілами загиблих. Про обмін військовополонених ми так само дізнаємося постфактум. Наша делегація в Росії намагається з'ясувати, хто там був на борту, але поки що інформації ніякої нема", — сказав він.

За словами Власенка, комітет має реєстр українських військовополонених, яких представники МКЧХ відвідують і намагаються з'ясувати їхню долю.

"Може статися так, якщо вони дійсно були на борту, там міг бути хтось з тих, кого ми відвідували, тоді може отримаємо якусь інформацію", — сказав представник Червоного хреста.

Що відомо про авіакатастрофу Іл-76 у Росії

24 січня у Корочанському районі Білгородської області Росії впав військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту перебували 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. У Міноборони України Суспільному не змогли підтвердити, що літак уразили українські Сили оборони, оскільки "ще з’ясовують інформацію".

Військовий експерт, екскерівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, старший науковий співробітник Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланге припускає, що російський військово-транспортний літак Іл-76 могла збити російська система ППО.

На початок