Як у Полтаві відбиратимуть учасників для програми підтримки розробників БПЛА

Як у Полтаві відбиратимуть учасників для програми підтримки розробників БПЛА

Програма підтримки розрбників БПЛА
Фото ілюстративне, pexels

Із наступного тижня у Полтаві має розпочати роботу конкурсна комісія, яка здійснюватиме відбір кандидатів для програми із підтримки розробників БПЛА.

Про це Суспільному розповів депутат міської ради та співініціатор проєкту Вадим Ямщиков.

За його словами, до складу журі входитимуть члени виконкому, представники міського департаменту економіки та військовослужбовці. Вони відбиратимуть претендентів, які отримають фінансову підтримку для розробки та виробництва військових товарів подвійного призначення для обороноздатності.

Як у Полтаві відбиратимуть учасників для програми підтримки розробників БПЛА
Безпілотний літальний апарат. БФ "Helpgroup"
"Інноваційність полягає у тому, що людина приходить із кошторисом, із бізнес-планом, і вона на конкурсі повинна представити свій виріб і про нього розповісти. Оцінювання і фінансова підтримка – від 300 тисяч (гривень – ред.) до мільйона на один виріб. Вона передбачає різну допомогу. Це може бути розробка уже розробленого БПЛА і масштабування виробництва, це може бути виділення фінансування на втілення і тестування інноваційної моделі, аби запустити її у виробництво, це може бути якесь програмне забезпечення, якийсь дрон наземний, системи електронної боротьби «Антидронова пушка» і багато іншого для фронту", – розповів Вадим Ямщиков.

Гроші можна спрямувати як на закупівлю обладнання чи комплектуючих до дронів, так і для оплати оренди приміщення, де здійснюватимуть виробництво.

Як у Полтаві відбиратимуть учасників для програми підтримки розробників БПЛА
БПЛА та інше обладнання. Фото: Суспільне Полтава
"Людина приходить, і в неї вже є оцінювання. Якщо цей виріб уже працює, наприклад, є листи від військової частини, які підтверджують ефективність, є співфінансування від бізнесу чи з інших (джерел – ред.), це враховується, і такий виробник отримає більше балів і підтримки з боку комісії. Вже багато звернень є, я думав, що буде менше. Але кількість не будемо називати. Конкурс це перший, він пілотний. Після цього ми будемо розуміти, скільки потрібно грошей і будемо звертатися до депутатів. Депутатський корпус готовий більше виділяти коштів на фінансування і допомогу розробникам різних інноваційних дронів, БПЛА та іншого", – додав Вадим Ямщиков.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок