Шмигаль і Туск говорили про перезавантаження відносин між урядами України та Польщі

Шмигаль і Туск говорили про перезавантаження відносин між урядами України та Польщі

Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: AP

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і голова уряду Польщі Дональд Туск обговорили двосторонню співпрацю і перезавантаження відносин між урядами України та Польщі.

Про це Шмигаль сказав на пресконференції.

"Сьогодні з паном премʼєр-міністром обговорили багато питань двосторонньої співпраці. Важливо, що вона є і має бути взаємовигідною. Це і питання безперешкодного руху товарів через наші кордони, на сьогодні вважаємо питання вирішеним, кордон розблоковано, а спільна робота дає результат", — сказав він.

За словами прем'єра, Україна пообіцяла докласти максимум зусиль, щоб не нашкодити та підтримати польських фермерів і перевізників.

"Ми також очікуємо, що й Польща зробить кроки для зняття обмежень для українських фермерів і виробників. Україна запропонувала механізм верифікації експорту агропродукції, відповідно до рішення ЄК, такий механізм уже ефективно працює з Румунією та Болгарії і ми також пропонуємо його використовувати в наших взаємовигідних відносинах", — сказав Шмигаль.

Він зазначив, що Україна закликає ЄК продовжити заходи з лібералізації торгівлі для України та перевезень.

"Зі свого боку ми маємо у Верховній Раді законопроєкт, який робить відповідним європейським директивам наші логістичні й транспортні норми та зобов’язання", — сказав прем'єр.

За словами Шмигаля, Україна і Польща залишаються відданими розбудові логістики та прикордонної інфраструктури.

"Ми обговорили й хочемо запровадити спільний митний і прикордонний контроль, обмін митними базами даних, даними, а також продовжити модернізацію наших пунктів пропуску. Крім цього, ми обговорили питання створення нових 4 пунктів пропуску, на додачу до 14 нинішніх", — сказав він.

Шмигаль також запропонував розглянути можливість участі Польщі в будівництві автобану Краковець — Львів — Броди — Рівне.

"Він має стати продовженням найдовшої польської автомагістралі, яка є продовженням і частиною панʼєвропейського коридору Е40. Запрошуємо польський бізнес долучитись до будівництва на умовах концесії", — сказав прем'єр.

Глави урядів також домовились про посилення співпраці на рівні міжурядової роботи.

"Домовились робити це на регулярній основі в тих місцях, де зручна логістика на території Польщі та України проводити координаційні міжурядові зустрічі, а також посилити роботу міжурядової комісії. Вдячний за запрошення до Варшави з офіційним візитом, а також до проведення там відповідних міжурядових консультацій і зустрічей", — сказав Шмигаль.

Він зазначив, що говорив з Туском про перезавантаження відносин між урядами України та Польщі.

"Це відбувається на умовах рівності та взаємодопомоги, партнерства й спільної мети, незалежності та добробуту країн і народів. Ми стратегічні партнери, союзники і друзі. Україна надзвичайно вдячна за допомогу в ці непрості часи", — сказав прем'єр.

Шмигаль подякував Тускові за візит та позицію щодо підтримки України.

Глава польського уряду вранці 22 січня прибув до Києва, де зустрінеться зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем і президентом Володимиром Зеленським.

Туск у рамках візиту підкреслив, що "немає нічого важливішого за військову підтримку України — це справа номер один". Прем'єр наголосив, що для нього важливо сформувати відчуття, що Польща є найнадійнішим та найстабільнішим союзником "у цій смертельній сутичці зі злом".

На початок