Суд обрав запобіжний захід Тульчинському міському голові

Суд обрав запобіжний захід Тульчинському міському голові

Вінницький міський суд обрав запобіжний захід Тульчинському міському голові Валерію Весняному: 54 доби під вартою з можливістю вийти під заставу у розмірі 800 тисяч гривень.

Прокурор вінницької окружної прокуратури Дмитро Зайцев клопотав про два місяці під вартою або заставу у майже 3 млн гривень. Позиції усіх сторін справи дізнавалося Суспільне.

Позиція прокурора Дмитра Зайцева

"Першого вересня 2021 року Тульчинський міський голова Весняний умисно, діючи усупереч вимогам Земельного кодексу, підписав та передав для подальшого підпису директора ТОВ “Кирнасівський цукровий завод” угоду про добровільну сплату за фактичне використання земельною ділянкою комунальної власності загальною площею 68,7 га", — розповів Дмитро Зайцев.

За словами Зайцева, згідно із зазначеною угодою, нормативно-грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 1 млн. 868 тис. 326 грн.

"Тобто “Кирнасівський цукровий завод” зобов’язувався добровільно сплатити до місцевого бюджету 3% від нормативно-грошової оцінки цієї земельної ділянки, що становить згідно з обрахунками 56 тисяч 49 гривень. Термін дії зазначеної угоди визначався з 01.09.2021 по 01.09.2022. Однак, як встановлено у досудовому розслідуванні, Весняним не вжито заходів з метою проведення нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки", — говорить Дмитро Зайцев.

Суд обрав запобіжний захід Тульчинському міському голові
Фото: Суспільне Вінниця

Він зазначає, що за інформацією Вінницького науково-дослідного та проєктного інституту землеустрою від 20.06.2022, нормативна грошова оцінка ділянки становить 95 млн. 321 тисяча 761 гривня.

"Весняний, будучи головою, одноосібно, діючи всупереч інтересам служби на користь іншої юридичної особи підписав угоду. Внаслідок умисних протиправних дій Весняного бюджету Тульчинської міської ради заподіяно шкоду у сумі 2 млн, 803 тисячі 603 гривні, що є тяжкими наслідками".

Тому Дмитро Зайцев клопотав про тримання під вартою на 60 діб або заставу у розмірі 2 млн. 803 тисячі 603 гривні.

"На день повідомлення про підозру Весняному виповнилося 68 років, що дозволяє вільно перетинати державний кордон під час воєнного стану. Передбачений п.2, ч.1, ст. 177 КПК ризик знищення, приховування або спотворення речей чи документів полягає у тому, що Весняний, обіймаючи посаду Тульчинського міського голови має реальну можливість доступу до усіх документів, які знаходяться у володінні Тульчинської міської ради", — додав прокурор.

Суд обрав запобіжний захід Тульчинському міському голові
Фото: Суспільне Вінниця

Слідчий суддя задовольнив клопотання слідчого застосувати до Весняного Валерія Михайловича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та постановив затримати підозрюваного у залі суду одразу після проголошення даної ухвали. Строк тримання під вартою діє до 15 березня 2024 року.

Позиція адвоката

Адвокатка Весняного Тетяна Кашпрук із таким розміром застави не погодилася.

"Ми заперечуємо і аргументуємо наступним щодо розміру застави: ми надали суду довідку про заробітну плату Валерія Михайловича, де зазначено, що середня заробітна плата становить 37 тисяч гривень. Він проживає з дружиною. Це — єдине джерело доходу. Ми вважаємо, що така застава, яку просить сторона обвинувачення є не правомірною і не може бути сплаченою. Як ми бачимо, Валерій Михайлович від судового засідання не ухиляється, на усі виклики слідства він приходив", — пояснює Тетяна Кашпрук.

За її словами, Валерій Весняний не має на меті переховуватися від слідства.

"Я звертаю увагу на те, що кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.04.2022, тобто майже два роки іде досудове слідство. Протягом усього цього часу було проведено обшуки у Валерія Михайловича як на робочому місці, так і вдома. Фактично в ухвалі суду на обушки було видно, що він є фігурантом у даній справі. Після цього жодним чином на свідків Валерій Михайлович не тиснув. Стороною обвинувачення не було надано доказів, що був тиск або спотворення документів", — зазначила Кашпрук.

Суд обрав запобіжний захід Тульчинському міському голові
Фото: Суспільне Вінниця

Позиція Тульчинського міського голови Валерія Весняного

Сам Валерій Весняний своєї вини під час судового засідання не визнав. Каже, що виїздити за кордон, або уникати судових засідань не збирається.

"Ця справа була ще з минулого року. Коли в мене обшуки були на квартирі і за місцем роботи, я на наступний день мав виїжджати в Німеччину до своїх колег, щоб забрати звідти пожежну машину для нашої громади. Я запитав у слідчих, чи я можу вирушати за кордон, чи мають якісь заперечення. Мені сказали: “Ви можете їхати. Будь ласка. Тільки повертайтеся назад”, — зазначає Валерій Весняний.

Не один раз я їздив. Кожен раз повертався додому. Також кілька разів їздив до Польщі, в міста-побратими, які допомагають гуманітарною допомогою. Останній мій виїзд був у Брюссель. Я буду захищатися, ні в чому себе винним не визнаю. Хочу сказати одне, що землі промисловості на аукціонах не видаються. Це одна така поправочка. Більше я нічого говорити не буду по суті справи. Ця сума для мене непомірна. Я не зможу її знайти, навіть якщо долучу усіх рідних, дітей, друзів. Як я можу впливати на свідків? Справа уже сформована. Торік були допити", — сказав Весняний.

Що відомо:

  • 16 січня міському голові Тульчина Валерію Весняному вручили підозру. Йому інкримінують зловживання владою або службовим становищем. Як розповів Суспільному речник СБУ в області Денис Закаблук, посадовець завдав збитків бюджету міста на майже 3 млн гривень, бо передав у користування землю за заниженою орендою.
  • Якщо вину мера доведуть, йому загрожує від 3 до 6 років в’язниці та штраф, мінімальний розмір якого 757 тисяч гривень, максимальний — 1 514 000.

На початок