“Мріяв стати льотчиком”. Як згадують загиблого курсанта Олександра Бойка з Сумщини

“Мріяв стати льотчиком”. Як згадують загиблого курсанта Олександра Бойка з Сумщини

“Мріяв стати льотчиком”. Як згадують загиблого курсанта Олександра Бойка з Сумщини
. Суспільне Суми

Загиблий в авіакатастрофі в Чугуєві Олександр Бойко був добрим, гарно навчався та займався спортом. Суспільне зібрало спогади людей про 19-річного курсанта з Шостки Сумської області. Він був одним із 27-ми, хто перебував на борту АН-26, коли той під час навчального польоту впав і загорівся.

Дитинство Олександра Бойка проходило у селі Богданівка. Родина юнака мешкає на вулиці імені Богдана Хмельницького.

“Гуляли із онуком моїм. Так гуляли хороше, такий він хороший хлопець. Мамі допомагав всю дорогу”, - згадує сусідка - пані Катерина.

Сусідка Любов Ількун говорить: “Хороший такий, добрий, працьовитий дуже. Гарний, поганого навіть і слова не скажу”.

Перша вчителька Саші у Богданівці розповідає: він з дитинства мріяв стати військовим.

“Його малюнки, відповіді, речення, які він складав, - все було про небо про літак. Він читав багато, можливо, в нього була просто мрія і він її здійснив”, - говорить Тетяна Махлаєва.

У Шосткинському ліцеї-інтернаті, де загиблий юнак навчався з 5 до 11 класу, облаштували траурний куточок.

“Мріяв стати льотчиком”. Як згадують загиблого курсанта Олександра Бойка з Сумщини
Суспільне

“Він був тихенький, спокійний, був гарним спортсменом, ми часто подорожували. Навчався Саша гарно, отримував грамоти. Також у нього були грамоти і за спортивні досягнення”, - говорить класна керівниця Валентина Дудукова.

За її словами, він з дитинства мріяв бути льотчиком.

“Я опитувала дітей, хто ким бажає стати і він сказав, що хоче вступати до саме Харкова і стати льотчиком. Його була мрія і він впевнено йшов до неї”, - додала вона.

Директор Шосткинського ліцею-інтернату спортивного профілю Валерій Захарченко називає Олександра першопрохідцем, адже він був першим з вихованців їхнього закладу, який вступив до Харківського університету повітряних сил.

“У старших класах у нього з’явилась мрія стати льотчиком, тим паче, що село Богданівка межує з Ображїївкою, батьківщиною тричі героя Радянського Союзу - Кожедуба. Він там бував і в музеї, в Шостці. У нього зародилась така мрія і він йшов до неї. Хлопчик дуже добре опановував математичні знання і мав прекрасну пам’ять”, - каже він.

У 2020 році ліцей закінчують брат і сестра Олександра. Всього у родині - п’ятеро дітей. Він був найстаршим.

Однокласниця Насті та Ярослава Бойків - Ярослава Тишковець - говорить: він був доброзичливою людиною.

“Завжди допомагав своїм рідним, якщо треба було щось”, - згадує вона.

Куточок пам’яті про Олександра планують перенести до шкільного музею, де зберігаються спогади про земляків-героїв.

Олександру ж на його останніх фото назавжди залишиться 19.

Автори - Катерина Гладенко, Олексій Коцебчук, Віталій Коровко

Що відомо

  • Літак АН-26 із 27-ма пасажирам на борту зазнав аварії 25 вересня під час заходу на посадку. Це курсанти та офіцери повітряних сил імені Кожедуба. Одразу після аварії вижили двоє курсантів: один із них помер наступного дня у харківській лікарні.
  • В літаку були курсанти з 11 областей України. Вижили львів'янин та житель Харківщини. Об 11:00 26 вересня стало відомо, що львів'янин помер у лікарні невідкладної допомоги. Таким чином внаслідок катастрофи загинули 26 людей.
  • За попередньою оцінкою фахівців, в літаку відмовив датчик у двигуні, але не сам двигун. Літак зачепився за землю, впав і загорівся.
  • Родинам загиблих Міноборони виплатить 1,576 млн грн, заявили на засіданні уряду 26 вересня.
  • "Як в комп’ютерний грі": що розповів курсант, який вижив в авіакатастрофі в Чугуєві.
  • В ДБР назвали чотири версії причин падіння літака в Чугуєві на Харківщині.
  • 29 вересня у Харкові відбудеться церемонія прощання з львів’янином Віталієм Вільховим, який отримав 90% опіків в авіакатастрофі біля Чугуєва та помер у лікарні. О 9.00 в останню путь двадцятирічного курсанта проводжатимуть на Меморіалі Слави, повідомив Суспільному начальник регіонального відділення Армія Інформ Віталій Саранцев.
  • Щодо решти загиблих – дати прощань невідомі: у їхніх рідних відбирають аналізи для ДНК-експертизи, аби ідентифікувати тіла. Результати будуть відомі за пару тижнів.
На початок