В Івано-Франківську оборонець Бахмута Олексій Каптур під час реабілітації навчає людей фінансової грамотності

В Івано-Франківську оборонець Бахмута Олексій Каптур під час реабілітації навчає людей фінансової грамотності

Військовослужбовець Олексій Каптур після поранення під Бахмутом проходить реабілітацію в Івано-Франківську. За цей час вирішив втілити у життя довоєнний задум — навчати людей фінансової грамотності.

Про війну, поранення, реабілітацію та давню мрію Олексія Каптура читайте у репортажі Суспільного.

Повномасштабне вторгнення росіян в Україну Олексія Каптура з дружиною Євгенією застало вдома, у Кривому Розі. Після переїзду на захід країни чоловік у березні 2022 року вирішив піти на війну.

"Став на облік у військкоматі, як за законом, і ввечері мені одразу зателефонували, що з речами вперед", — пригадує військовослужбовець.

Військовослужбовець Олексій Каптур
Військовослужбовець Олексій Каптур. Фото: Олексій Каптур

Олексій Каптур є командиром штурмового відділення. Разом із побратимами захищав українські землі під Бахмутом. Там він й отримав поранення.

"Прилетіло. Я пам'ятаю тільки спалах, біле світло перед очима, і що в мене рука повністю віднялася. А була 4:00, повністю темно. Я почав себе обмацувати, бо не знаю, чи рука на мені, чи не на мені. Потім знайшов руку, відчув, що прикріплена рука", — каже Олексій Каптур.

Олексій Каптур під час реабілітації навчає людей фінансової грамотності
Військовослужбовець Олексій Каптур під час реабілітації навчає людей фінансової грамотності. Фото: Олексій Каптур

Під час реабілітації в Івано-Франківську військовослужбовець вирішив реалізувати давній задум — навчати людей фінансової грамотності. Для цього люди грають у настільну гру, яку модерує Олексій Каптур.

"Фінансовий тренажер для чого? Для того, щоб визначити по життю, які в нас взаємовідносини з грошима. Як ти любиш гроші, як гроші люблять тебе, як ти реагуєш на якісь можливості в житті, як ти працюєш в команді", — говорить військовослужбовець ЗСУ Олексій Каптур.

За освітою військовий — інженер-будівельник. Аби побачити результат від фінансового тренажера, треба зіграти чотири-п'ять разів. Жодних ризиків чи збитків, запевняє Олексій Каптур, у грі немає.

"Це точно не азартна гра. Я б сказав: тут можна "підсісти" тільки на емоції. В тому й вся суть, що немає ніяких ризиків, ти граєш на неживі гроші. Після цієї гри ніхто не піде з порожніми руками. Кожен щось візьме для себе, якесь розуміння з'явиться", — пояснює Олексій Каптур.

Військовослужбовець Олексій Каптур під час реабілітації навчає людей фінансової грамотності
Військовослужбовець Олексій Каптур під час реабілітації навчає людей фінансової грамотності. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У грі з фінансової грамотності можуть брати участь від чотирьох до восьми людей. Триває вона до п'яти годин.

"Справжня реалізація — це коли ти допомагаєш людям, по-перше. По-друге, ти сам отримуєш задоволення і сам розвиваєшся, отримуєш якісь знання, якісь навички, не стоїш на місці, йдеш вперед", — додає Олексій Каптур.

Євгеній Сидонець у фінансовій грі бере участь втретє. Чоловік працює маркетологом і планує власну справу вивести на міжнародний рівень. Коли ж дізнався про такий фінансовий тренажер і що тренером є військовий, одразу погодився на участь.

"Це — суперлюдина, він врівноваженіший, ніж більшість людей, які сидять тут, у тилу. І це мене сильно здивувало. До того ж Олексій — дуже класний за енергетикою. Ця гра дозволяє за чотири-п'ять годин буквально прожити твоїх 60 років життя. І ти можеш побачити якісь свої прогалини, проблеми в комунікаціях, своїх емоціях і що саме тобі не дозволяє перейти на інший рівень", — ділиться враженнями Євгеній Сидонець.

Модерувати такі фінансові ігри Олексій Каптур планує, доки не вилікує руку. Далі, каже військовий, — знову на передову, де потрібно вистояти самому і підтримувати побратимів.

Олексій Каптур під час реабілітації навчає людей фінансової грамотності
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Найважче не вмерти. Постійно — контроль, постійно — максимальна концентрація. Тим паче, як командир відділення, ти відповідаєш не тільки за себе, але й за людей, з якими ти виходиш на бойовий вихід. Найбільше демотивує, що ти там сидиш під обстрілами, ти в будь-яку секунду можеш померти. Ти знаєш, за що ти там і для чого, але ти розумієш, що можеш бути тут, насолоджуватися життям. Чому я? Таке питання. Тому я бажаю всім людям мобілізуватися, і це буде найкраща підтримка для хлопців", — каже Олексій Каптур.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок