РФ почала експлуатацію іншого літака А-50. Тепер біля Краснодарського краю — британська розвідка

РФ почала експлуатацію іншого літака А-50. Тепер біля Краснодарського краю — британська розвідка

літак А-50
Російський літак А-50. Фото: State TV and Radio Company of Belarus/AP

Після того, як армія РФ втратила розвідувальний літак А-50, Росія ввела в експлуатацію інший. Проте він вже літає біля Краснодарського краю.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії із посиланням на дані власної розвідки.

"17 січня російські повітряні-космічні сили почали експлуатацію ще одного A-50 біля регіону Краснодар. Ймовірно, це свідчить про знижений ризик для літаків та спробу зберегти решту повітряних суден, попри загальну ефективність над Україною", — йдеться у повідомленні.

Попри відсутність офіційної заяви з боку Росії щодо втрати розвідувального літака A-50, на думку розвідки, це, ймовірно, показує мовчазне визнання РФ успішної операції ГУР МО.

"Якщо втрата розвідувального літака А-50 була випадковою, то ймовірно, таке рішення не було б необхідним", — вважають у британській розвідці.

Що відомо про знищення А-50 та Іл-22

15 січня джерела в Силах оборони повідомили Суспільному про збиття військового літака повітряно-космічних сил РФ А-50 та ураження повітряного командного пункту Іл-22М11.

Увечері 14 січня Іл-22 здійснював чергування в районі Стрілкового на Херсонщині, де й був підбитий. Після ураження, літак планував здійснити посадку в Анапі, запросив евакуацію та викликав швидку й пожежників.

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук заявив, що окупанти отримали покарання за обстріл Дніпра 14 січня, натякнувши на знищення А-50 над Азовським морем.

Російські борти радіолокаційного виявлення А-50 під час ракетних ударів підіймаються у повітря та фіксують запуски ППО, що допомагає обходити зенітні засоби. Наразі РФ має на озброєнні дев'ять літаків А-50 та чотири модернізовані версії — А-50У.

Іл-22 — повітряний командний пункт з якого можна керувати військами під час бойових дій. За інформацією довідника Military Balance 2022, на початку повномасштабного вторгнення у Росії було 12 літаків Іл-22М та 10 Іл-22 (старішої модифікації).

На початок