Україна знову дозволила в’їзд іноземцям, але додала умови

Україна знову дозволила в’їзд іноземцям, але додала умови

Доповнено
Україна знову дозволила в’їзд іноземцям, але додала умови УНІАН

З 28 вересня в Україну знову можуть в'їжджати іноземні громадяни, оскільки припинила діяти відповідна заборона уряду. Проте правила для в’їзду змінили — тепер для перетину кордону іноземцям необхідно мати страховку.

Про це повідомляє ДПСУ. Так, уряд вніс зміни до своєї постанови про карантин і, згідно з ними, забороняється перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, виданого страховою компанією, що зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини зі страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та діє на строк перебування в Україні.

Також без наявного поліса страхування іноземцями й особами без громадянства забороняється перетинання контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з них.

Не стосується вимога щодо поліса біженців, осіб, які потребують додаткового захисту, іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, а також працівників диппредставництв, консульських установ іноземних держав, акредитованих в Україні представництв офіційних міжнародних місій чи організацій та членів їхніх сімей. Також поліс не потрібен військовослужбовцям (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру", які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів ЗСУ.

Крім того, урядом визначено, що самоізоляції підлягають особи, які перетинають кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав зі значним поширенням COVID-19. Ця норма не поширюється на такі осіб:

 • які не досягли 12 років;
 • які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
 • які є громадянами (підданими) держав зі значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
 • працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
 • водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
 • інструкторів збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру", які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
 • діячів культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
 • осіб, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
 • які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

28 вересня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив Суспільному, що іноземним громадянам дозволено в'їзд в Україну, оскільки припинила дію відповідна заборона уряду.

"Втратила чинність норма (постанови уряду — ред.), яка забороняла в'їзд іноземцям з 28 серпня по 00:00 28 вересня", — сказав Демченко, уточнивши, що раніше були визначені категорії іноземців, які могли потрапити до України.

Речник ДПСУ зазначив, що нині прикордонники будуть пропускати до України тих іноземних громадян, які матимуть необхідні документи й мету поїздки.

"Прикордонники керуються винятково законодавством, яке регламентує перетин державного кордону, зокрема і додаткових норм, які можуть діяти на період карантину. Якщо іноземці мають належні паспортні документи, їм не обмежено в'їзд до нашої країни і вони можуть чітко підтвердити мету своєї подорожі, то на підставі цього прикордонники пропускають їх до нашої країни", — сказав Демченко.

Читайте також: Українцям дозволять літати в межах країни за е-паспортом

Також за його словами, до початку обмежень до України щодня прибували близько 10 тисяч іноземців. Під час дії обмеженого в'їзду, цей показник знизився у два рази.

"Під час дії заборони пасажиропотік іноземців, які в'їжджали до нашої країни, був на рівні 4-5 тисяч осіб за добу", — додав Демченко.

Що відомо

 • Наприкінці серпня Кабмін на місяць заборонив в'їзд іноземців на територію України. Заборона почала діяти з 28 серпня.
 • Пізніше уряд уточнив перелік осіб, які могли перетинати український кордон попри заборону.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди