"Я вірю, що в цьому році ми будемо літати", — Садовий про відновлення авіасполучення в Україні

"Я вірю, що в цьому році ми будемо літати", — Садовий про відновлення авіасполучення в Україні

"Я вірю, що в цьому році ми будемо літати", — Садовий про відновлення авіасполучення в Україні
Андрій Садовий. Фото: Суспільне Львів

Мер Львова Андрій Садовий заявив, що вірить у можливість відновлення авіасполучення України зі світом вже у 2024 році за дотримання кількох умов. Серед них: посилення ППО, страхування авіакомпаній та дії на міжнародному рівні.

Про це Андрій Садовий розповів в інтерв'ю українській службі Голосу Америки.

“З точки зору безпеки це питання достатньо чутливе. Але розмови ведуться, на різних рівнях, і це реально. Для цього, звичайно, треба трішки змістити системи ППО з польської сторони на українську територію. Там треба небагато — 70 км, поставити ряд. Плюс відповідні [кроки] мають бути зроблені на міжнародному рівні "..." Я вірю, що в цьому році авіаційне сполучення світ-Україна відновиться", — каже мер Львова.

За його словами, для відновлення роботи аеропортів необхідний комплексний підхід.

“Це і посилення протиповітряної оборони — і це закриє не лише питання одного чи другого летовища, це закриє зону в радіусі 70-100 і більше кілометрів. Це можливість і для виробництва, і для більшої безпеки людей. Звичайно, також потрібні відповідні страхові фонди — стартувати треба мінімум з мільярдом доларів. Тому що жодна авіакомпанія не буде літати, якщо не буде мати гарантії покриття страхових ризиків "..." Це складна система і складна конструкція. Але в світі це можливо, і це працює. І я вірю, що в цьому році ми будемо літати" — говорить Андрій Садовий.

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що Україна докладає зусиль для відновлення авіасполучення з Києва та Львова. За його словами, можливість відновлення авіасполучення залежить від рішень міжнародних партнерів, незалежних регуляторів, страхових компаній та від здатності України забезпечити фізичну безпеку польотів.

На початок