Китай почав вакцинувати населення від COVID-19, хоча випробування ще не завершені

Китай почав вакцинувати населення від COVID-19, хоча випробування ще не завершені

Китай почав вакцинувати населення від COVID-19, хоча випробування ще не завершені
АР

У Китаї десятки тисяч людей отримали щеплення від коронавірусу попри те, що ефективність і безпека застосованої вакцини поки не доведена.

Як повідомляє New York Post, населення Китаю отримує експериментальну вакцину проти COVID-19 з липня.

Член Національної комісії охорони здоров'я Китаю Чжен Чжунвей заявив, що країна отримала підтримку Всесвітньої організації охорони здоров'я перед тим, як розпочати вакцинування людей. За його словами, деякі люди, які належать до професій "високого ризику", наприклад медичний персонал передової лінії, мають право отримувати вакцину з 22 липня.

Читайте також: Вакцина від коронавірусу: хто розробляє та скільки ще чекати

Член Нацкомісії запевнив, що протягом клінічних випробувань не було помічено серйозних побічних ефектів внаслідок застосування вакцини.

Однак у ВООЗ 26 вересня заявили, що Китай видав "внутрішній дозвіл на екстрене використання". Він видається на розсуд країн та не підпадає під затвердження організації.

У КНР нині на різних стадіях випробувань перебувають щонайменше вісім вакцин від COVID-19. Наприклад, вакцина від China National Biotec Group (CNBG) увійшла до третього етапу випробувань. Так, її вводять людям разом із плацебо для перевірки дієвості й контролю за побічними ефектами. Китай каже, що в разі успіху розробки вакцини в першу чергу дасть її азійським й африканським країнам, де є потужності для її додаткового масового виробництва.

Що відомо

  • Нині у світі розробляють десятки вакцин від коронавірусу, але ефективність жодної з них не доведена.
  • Раніше у ВООЗ заявили, що масова вакцинація від СОVID-19 у світі стане можливою не раніше середини 2021 року. А в США очікують початку вакцинації від COVID-19 у березні 2021 року.
  • Американський мільярдер і власник Microsoft Білл Гейтс заявив, що заплатити за 14 мільярдів доз вакцини проти коронавірусу.
  • Європейська комісія підписала перший договорів на закупку вакцин від коронавірусу з компанією AstraZeneca. Усі країни-члени ЄС отримають 300 мільйонів доз.
На початок