Перейти до основного змісту
Українські солдати відвоювали більш ніж половину території, яку окупувала Росія — Салліван

Українські солдати відвоювали більш ніж половину території, яку окупувала Росія — Салліван

Українські солдати відвоювали більш ніж половину території, яку окупувала Росія — Салліван
Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі, 16 січня 2024 року. Фото: AP

Сили оборони України відвоювали більш ніж половину території, яку Росія окупувала від початку повномасштабного вторгнення, а також серйозно погіршили стан Чорноморського флоту РФ, різко збільшивши український експорт через Чорне море.

Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі, передає кореспондентка Суспільного.

"Вони (українські військові — ред.) завдали серйозних втрат російській армії, зруйнувавши основні можливості, що будувалися десятиліттями. І на тлі всього цього Україна провела економічні реформи, зміцнила власну оборонно-промислову базу і прискорила свою інтеграцію із Заходом", — сказав Салліван.

Водночас він зазначив, що Росія залишає густі мінні поля по обидва боки лінії фронту, що ускладнює для України здобуття значних територіальних здобутків.

"За допомогою Китаю Путін мобілізує російську оборонно-промислову базу і переводить економіку країни на військові рейки. І Росія прагне отримати більше зброї як від Північної Кореї, так і від Ірану, що порушує численні резолюції Ради Безпеки ООН, за які Москва сама проголосувала", — наголосив радник президента США.

Салліван при цьому запевнив, що Білий дім продовжить надавати підтримку Україні, зокрема Сполучені Штати розширюють підготовку українських військ, працюють над тим, щоб забезпечити двопартійну підтримку необхідних ресурсів для постачання Україні зброї, а також нарощують власну оборонно-промислову базу.

Форум у Давосі

Понад 100 глав держав і урядів зібралися у Давосі на 54-ті щорічні збори Всесвітнього економічного форуму. Загальна тема заходу — "Відновлення довіри". Програма складатиметься з чотирьох пріоритетів:

  • "Досягнення безпеки та співпраці в розколотому світі";
  • "Створення зростання та робочих місць для нової ери";
  • "Штучний інтелект як рушійна сила економіки та суспільства";
  • "Довгострокова стратегія щодо клімату, природи та енергії".

Топ дня

Вибір редакції

На початок