Більше підрядників та зон. Що змінилося цьогоріч у прибиранні вулиць Чернівців

Більше підрядників та зон. Що змінилося цьогоріч у прибиранні вулиць Чернівців

Більше підрядників та зон. Що змінилося цьогоріч у прибиранні вулиць Чернівців
Фото: Суспільне Чернівці

Цьогоріч на прибирання вулиць Чернівців виділили майже 62 мільйони гривень. Території прибирання, як і торік, поділили на зони, втім наразі вулиці прибиратимуть більше підрядників. Суспільне Чернівці розповідає, що змінилося у прибиранні міста.

Чому збільшили зони прибирання

Якщо торік вулиці міста прибирали 5 підрядників, цьогоріч їх буде 8. Кількість підрядників збільшили, бо через повномасштабну війну частину двірників мобілізували, тому не у всіх попередніх підрядників, які прибирали місто, була потрібна кількість працівників. Про це на прес підході розповів заступник директора департаменту інфраструктури та благоустрою Олексій Голованов.

"Тому ми поділили місто на більшу кількість територій, щоб зайшли інші фірми, хто б хотів спробувати себе в цьому бізнесі", – каже Голованов.

На території громади є 1100 вулиць, водночас у тендерах передбачили прибирання орієнтовно 320 з них. Решта – це гравійні вулиці або ті, які не мають покриття. На таких вулицях прибиратимуть випадкове сміття за зверненням мешканців.

Скільки вартуватиме прибирання вулиць

Цьогоріч на прибирання Чернівців передбачили майже 62 мільйони гривень – це витрати на рівні попереднього року.

На вартість прибирання вулиць впливають площа тротуарів та газонів, а також враховують, де ходить більшість людей та періодичність прибирання ділянок.

Деякі компанії можуть не мати досвіду

На тендери подалися комунальні підприємства "МіськШеп" та "Містосервіс", а також нові фірми. Зокрема, дві з них були зареєстровані у листопаді, а одна в грудні 2023 року. Йдеться про підприємства "Регіон-К2", "СМАРТ КЛІН" та "КОМФОРТ ТАУН ПЛЮС".

Керівником підприємства "Регіон-К2" є Олександр Мельничук. Він також очолює фірму "РЕГІОН-К", яка торік займалася прибиранням частини міста. Цьогоріч нове підприємство прибиратиме територію міста, яка обмежується вулицями Вокзальною, частиною Головної, Університетською, Конституційною та прилеглими. Ці роботи вартуватимуть 9 мільйонів гривень.

Інші дві компанії не мають пов'язаних підприємств, які б могли раніше надавати послуги з прибирання. Зокрема:

  • "Комфорт таун плюс" прибиратиме територію на вулицях Руській, частині Головної, Буковинській, Зеленій та Січових Стрільців. За це за рік отримають понад 7,5 мільйонів гривень.
  • "Смарт Клін" прибиратиме вулицю Кобилянської, частини вулиць Садової, Головної, Університетської, Лесі Українки, Європейського Союзу та Героїв Майдану. За це загалом отримають понад 6,2 мільйона гривень.

Вимоги до аналогічного досвіду не було

За словами Голованова, в умовах тендерів були найпростіші вимоги до учасників – кількість людей та наявність техніки для підмітання та механізованого прибирання вулиць, а також вивозу сміття.

Оскільки це "найпростіша робота", у тендерах не вимагали підтверджувати, що компанії мають досвід прибирання вулиць.

"По-друге, оскільки певна кількість людей були мобілізовані, ми розуміли, що не у всіх компаній може бути такий досвід. Ми не можемо залишити місто неприбраним. Нам потрібно було йти на певні поступки, тому цей пункт про досвід ми забрали", – каже Голованов.

Що, якщо прибирають неякісно

У договорах на прибирання вулиць прописані штрафні санкції за неякісну роботу. Зокрема, поскаржитися на це можна, зателефонувавши у муніципальний контакт-центр за номером 15-80.

Голованов каже, підрядника, який прибирає неякісно, спочатку можуть оштрафувати. У разі повторного порушення – будуть розривати договір.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок