Як військовим Івано-Франківської громади отримати гроші на психологічну реабілітацію

Як військовим Івано-Франківської громади отримати гроші на психологічну реабілітацію

Орієнтовно 20 військовослужбовців звернулися з 1 січня 2024 року для отримання виплат в межах соціального проєкту "10 тисяч на реабілітацію захисників", який започаткували в комунальному закладі "Дім воїна" в Івано-Франківську.

Хто може скористатися програмою та які документи для цього потрібні, читайте у репортажі Суспільного.

Ветеран російсько-української війни Ярема Ілку 16 січня прийшов до комунального закладу "Дім воїна", щоб подати документи для участі в програмі "10 тисяч на реабілітацію захисників", яка почала діяти в Івано-Франківську з 1 січня. Чоловік став на захист країни у березні 2022 року, а вже через три місяці — 20 червня — під Лисичанськом отримав мінно-вибухове поранення. Зараз боєць потребує реабілітації.

Ветеран російсько-української війни Ярема Ілку
Ветеран російсько-української війни Ярема Ілку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"На покращення здоров'я планую витратити гроші. Спочатку отримаю кошти, а тоді вже буду думати, шукати, куди б поїхати оздоровитися. Є дуже багато програм для оздоровлення, головне — бажання, щоб їх знайти", — каже Ярема Ілку.

Щоб отримати скерування на реабілітацію, потрібно написати заяву та подати низку документів, розповідає заступниця директора комунального закладу "Дім воїна" з питань психологічно-соціальної роботи Наталія Мельникова.

"Потрібно написати заяву, що людина до нас звернулася і просить видати скерування на психологічну реабілітацію. Але ця заява має підтверджуватися копіями таких документів: паспорта, ідентифікаційного коду, витягу з реєстру про прописку й обов'язково — довідка про безпосередню участь в бойових діях за 2022-2024 роки", — говорить Наталія Мельникова.

Заступниця директора "Дому воїна" з питань психологічно-соціальної роботи Наталія Мельникова
Заступниця директора "Дому воїна" з питань психологічно-соціальної роботи Наталія Мельникова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами психологині "Дому воїна" Тетяни Сухоборової, після того, як військовослужбовець подав документи, йому призначають консультацію. Вона проходить у форматі глибинного інтерв'ю.

"Ми розмовляємо з ветеранами або чинними військовослужбовцями, щоб виявити ступінь необхідності у їхній психологічній реабілітації. Торкаємося частково травмівного досвіду, але стараємося завжди завершити бесіду на ресурсних подіях: чим він займався до війни, що йому подобалося, що планує після, про його підтримку", — пояснює Тетяна Сухоборова.

Після інтерв’ю з психологом військовослужбовці отримують висновок, з яким повинні звернутися до ЦНАПу, щоб отримати гроші на реабілітацію.

Директор комунального закладу "Дім воїна" Микола Крошний
Директор комунального закладу "Дім воїна" Микола Крошний. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Можуть звертатися до нас захисники, які не мають довідок з медзакладів про те, що вони лежали в лікарні, потребують якихось фізичних чи психологічних реабілітацій або не мають довідок від лікарів. Тому військовослужбовець або ветеран, який відчуває, що потребує психологічної допомоги, звертається в комунальний заклад "Дім воїна". Наші фахівці, психологи спілкуються з ним індивідуально і дають психологічний висновок про те, що людина потребує реабілітації", — каже директор комунального закладу "Дім воїна" Микола Крошний.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок