Цифровізація ЗСУ. Міноборони сподівається на ухвалення відповідного закону

Цифровізація ЗСУ. Міноборони сподівається на ухвалення відповідного закону

Доповнено
Міноборони сподівається на ухвалення законопроєкту у Раді про цифровізацію ЗСУ
Верховна рада у Києві. Фото: Facebook/ВРУ

Міністерство оборони сподівається на позитивне голосування у другому читанні у Верховній раді законопроєкту №10062 про цифровізацію української армії, яке має відбутися у вівторок, 16 січня. При цьому секретар парламентського комітету з питань оборони Роман Костенко заявив, що документ не можна ухвалювати у його нинішньому вигляді.

Про це повідомляється у соцмережах Міноборони.

“Верховна Рада України найближчим часом буде розглядати законопроєкт №10062. Документ розблоковує цифровізацію української армії та дозволить їй діяти більш мобільно та ефективно як на полі бою, так і в тилу…. Міністерство оборони та Генеральний штаб підтримують законопроєкт. Сподіваємось на позитивне голосування сьогодні депутатами в Верховній раді”, — йдеться у повідомленні.

Як відзначили в Міноборони, законопроєкт №10062 є критично важливим для обороноздатності України.

Заначається, що реалізація його положень “сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат”.

Що запроваджує законопроєкт №10062

Законопроєкт надає Міністерству оборони України можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

Завдяки цьому, за даними Міноборони:

  • буде вивільнено засоби ППО, які наразі захищають національні дата-центри від постійних ракетних обстрілів (натомість цей ресурс буде використовуватись для прикриття інших об’єктів військової та цивільної інфраструктури);
  • прискориться та розшириться доступ Сил оборони України до розвідданих союзників;
  • прискориться розробка та розгортання нових бойових систем та електронних сервісів для війська;
  • посилиться захист даних від кібер-атак РФ.
Крім того, законопроєкт передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку.

Законопроєкт запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату).

“Завдяки Законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям”, — відзначили у Міноборони.

Буде створено портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі.

При цьому секретар парламентського комітету з питань оборони Роман Костенко виступає проти ухвалення законопроєкту №10062 щодо цифровізації армії в його нинішньому вигляді.

"Не можна розміщувати таємну і цілком таємну інформацію на серверах за кордоном! Тим більше системи бойового управління під час війни! Це приклад "простих рішень", що можуть призвести до катастрофічних наслідків, які виправити потім буде неможливо!" — написав депутат.

На початок