Уряд внесе до парламенту оновлений законопроєкт про мобілізацію протягом кількох тижнів — Міноборони

Уряд внесе до парламенту оновлений законопроєкт про мобілізацію протягом кількох тижнів — Міноборони

Наталія Калмикова
Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова. Фото: УНІАН

Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова заявила, що Кабмін може внести нову редакцію законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради вже протягом кількох тижнів.

Про це Наталія Калмикова сказала в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Калмикова наголосила, що нова редакція законопроєкту буде у парламенті вже найближчим часом. Але до цього документ має пройти певний шлях узгодження в уряді. Вона підкреслила, що такий закон потрібен якнайшвидше, оскільки це в інтересах військових на передовій, які захищають Україну близько двох років.

"Ми б хотіли, щоб це були дні, але ми розуміємо, що це буде швидше за все кілька тижнів", — відповіла заступниця міністра оборони на запитання щодо терміну внесення законопроєкту до парламенту.

Калмикова додала, що початок реалізації норм законопроєкту після його прийняття також очікується упродовж "тижнів чи місяця".

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

Що відомо про внесення законопроєкту про мобілізацію

Наприкінці 2023 року уряд вніс до парламенту законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

24 грудня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров заявив, що найближчими днями у Верховній раді буде зареєстрований законопроєкт щодо мобілізації та служби у Силах оборони загалом.

19 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що під час обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

На початок