Папа Римський встав на захист декларації про благословення одностатевих пар

Папа Римський встав на захист декларації про благословення одностатевих пар

Папа Римський встав на захист декларації про благословення одностатевих пар
Папа Римський Франциск під час проповіді на площі Святого Петра, 30 липня 2023 року. Фото: AP

Папа Римський Франциск у неділю, 14 січня, вперше прокоментував декларацію Fiducia Supplicans про благословення одностатевих пар. Понтифік захистив історичне рішення церкви, ухвалене у грудні.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що телевізійному інтерв'ю Франциск зробив свої перші публічні коментарі після того, як декларація від 18 грудня викликала широкі дебати в Церкві, а єпископи в деяких країнах, зокрема в Африці, відмовляються дозволяти своїм священикам виконувати її.

"Іноді рішення не сприймаються, але в більшості випадків, коли рішення не сприймаються, це відбувається тому, що їх не розуміють", — сказав Франциск у відповідь на запитання про грудневу декларацію під час телемосту зі своєї резиденції у Ватикані з програмою "Che Tempo Che Fa" на італійському 9-му каналі.

За його словами, небезпека полягає в тому, що якщо людині щось не подобається, вона спирається і робить “жахливі висновки”. Саме це сталося з останніми рішеннями про благословення для всіх, додав Понтифік.

"Господь благословляє всіх. Але потім люди повинні вступити в діалог з благословення Господа і побачити шлях, який Господь пропонує. Ми (Церква — ред.) повинні взяти їх за руку і вести цим шляхом, а не засуджувати їх з самого початку”, — сказав Франциск.

Що відомо про декларацію Fiducia Supplicans і дозвіл Папи благословляти одностатеві пари

Декларація, відома під латинською назвою Fiducia Supplicans (Довіра, що благає), була видана і затверджена доктринальним відділом Ватикану.

З моменту появи цієї декларації Ватикан постійно підкреслює, що благословення не означає схвалення гомосексуальних стосунків і не повинно розглядатися як щось віддалено еквівалентне таїнству шлюбу для гетеросексуальних пар.

Але навіть роз'яснення, зроблене на початку цього місяця доктринальним відділом Ватикану, не вплинуло на єпископів в Африці, де в деяких країнах одностатеві стосунки можуть призвести до тюремного ув'язнення або навіть смертної кари.

Минулого тижня вони опублікували лист, в якому заявили, що груднева декларація викликала "хвилювання в умах багатьох" і не може бути застосована через культурний контекст континенту.

Деякі єпископи у Франції сказали своїм священикам, що вони можуть благословляти окремих представників ЛГБТ-спільноти, але не пари.

На початок