ГУР: повітряні атаки РФ більше не спрямовані на енергетичні об'єкти. Куди цілять росіяни

ГУР: повітряні атаки РФ більше не спрямовані на енергетичні об'єкти. Куди цілять росіяни

Повітряні атаки РФ більше не спрямовані на енергетичні об'єкти. Куди цілять росіяни
Пожежа на газопроводі внаслідок російської ракетної атаки, Київ, Україна, 2 січня 2024 р. Фото: AP /Євген Малолетка

Під час нинішніх повітряних атак на Україну росіяни фокусуються не на енергетичних об’єктах, як минулої зими, а на об’єктах оборонно-промислового комплексу.

Про це представник Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький розповів у інтерв’ю РБК-Україна.

“На сьогоднішній день основні зусилля Російської федерації зосереджені на знищенні наших інфраструктурних об'єктів. Це насамперед об'єкти нашого оборонно-промислового комплексу, штаби, системи управління та окремі підрозділи, які розміщуються на лінії фронту”, — пояснив Скібіцький.

Коментуючи, наскільки точними є ці удари, представник ГУР відзначив, що ті цілі, які ставить перед собою Російська Федерація, вона не досягає.

“Та зброя, яка використовується Росією, зокрема “Кинджали”, є дуже неточними. І, на жаль, від них страждає здебільшого саме цивільне населення”, — сказав Скібіцький.

Водночас, за його словами, те, що росіяни не завдають ударів по енергетичних об'єктах, зовсім не означає, що Російська Федерація не слідкує за станом української енергетики.

Він пояснив, що воєнна розвідка чітко знає, що росіяни провели аналіз для завдання ударів по енергетичних об'єктах України в 2022-2023 роках. Росіяни визначили найбільш критичні об'єкти, які можуть бути уражені саме ракетним озброєнням, а також безпілотними літальними апаратами.

“Противник продовжує регулярно здійснювати космічну зйомку наших енергетичних об'єктів для того, щоб за можливості і якщо це буде їм необхідно, наносити такі удари. Тому загроза нашій енергетичній системі зберігається”, — додав Скібіцький.

У ГУР також розповіли, що Росія виробляє близько 115-130 стратегічних ракет та 100-115 ракет оперативно-тактичного класу на місяць. За останні місяці виробництво не збільшилося.

На початок