Штучний інтелект може замінити або доповнити майже 40% робочих місць у всьому світі, а також поглибити нерівність у суспільстві.
Про це йдеться в аналізі Міжнародного валютного фонду (МВФ).
"Історично склалося так, що автоматизація та інформаційні технології впливають на рутинні завдання, але одна з речей, яка відрізняє ШІ від інших — це його здатність впливати на висококваліфіковані робочі місця", — сказано у дослідженні.
Таким чином, як кажуть у МВФ, країни з розвиненою економікою стикаються з більшими ризиками від штучного інтелекту, але також і з більшими можливостями для його використання.
Згідно з результатами аналізу, у країнах з розвиненою економікою штучний інтелект може вплинути на близько 60% робочих місць, а приблизно половина відкритих робочих місць може отримати вигоду від інтеграції ШІ.
Однак використання штучного інтелекту у межах інших професій може знизити попит на робочу силу, що призведе до зниження заробітної плати та скорочення найму. У деяких випадках робочі місця можуть навіть зникнути.
У країнах, що розвиваються і мають низький рівень доходу, перевагами від штучного інтелекту, ймовірно, матимуть 40% робочих місць, а 26% зазнають негативного впливу.
"Багато з цих країн не мають інфраструктури або кваліфікованої робочої сили для використання переваг штучного інтелекту, що підвищує ризик того, що з часом технологія може погіршити нерівність між народами", — додали у МВФ.
9 грудня 2023 року країни ЄС і Європарламент погодили перший у світі комплексний закон щодо регулювання штучного інтелекту. Документ відкриває шлях для юридичного нагляду за технологіями, що використовуються в популярних генеративних сервісах штучного інтелекту, таких як ChatGPT.
Міністри внутрішніх справ і безпеки країн "Групи семи" (G7) також домовилися спільно боротися з міжнародною загрозою організованого телефонного шахрайства та використанням з цією метою штучного інтелекту (ШІ).