З укриттям та підземним паркінгом: у Чернівцях створять реабілітаційний центр для військових за понад 280 млн грн

З укриттям та підземним паркінгом: у Чернівцях створять реабілітаційний центр для військових за понад 280 млн грн

З укриттям та підземним паркінгом: у Чернівцях створять реабілітаційний центр для військових за понад 280 млн грн
Фото ілюстративне. Джерело: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівцях в одному з корпусів обласного госпіталю ветеранів війни облаштують реабілітаційний центр для поранених військових. Він буде розрахований на 60 ліжок. Також там облаштують укриття з операційною та підземний паркінг. Для цього у медзакладі проведуть капітальний ремонт за понад 280 мільйонів гривень.

Про це повідомив начальник обласної адміністрації Руслан Запаранюк у Facebook.

Які роботи передбачили

Щоб відкрити в області реабілітаційний центр, обласна адміністрація уклала меморандум із всеукраїнським проєктом Recovery від приватного благодійного фонду.

Щоб відремонтувати будівлю госпіталю, торік оголосили тендер. Так планують добудувати адміністративний корпус, замінити дах та утеплити лікувальний корпус.

Облаштувати у госпіталі протирадіаційне укриття з операційною. А також звести багаторівневий паркінг, який зможуть використовувати як додаткове укриття.

Які послуги надаватимуть

У центрі облаштують 60 ліжок для реабілітації поранених бійців. За інформацією Запаранюка, там надаватимуть медичні послуги та психологічну підтримку військовим. Його обладнають тренажерами, пристроями та інвентарем для різних видів терапії та реабілітації.

Хто фінансує роботи

Згідно з тендером, очікувана вартість робіт становила понад 330 мільйонів гривень. Чернівецька фірма "Будторгінвест", яка була єдиним учасником торгів, запропонувала виконати роботи за понад 283 мільйони гривень. З фірмою уклали договір.

У межах проєкту приватний благодійний фонд забезпечить внутрішній ремонт триповерхової будівлі та надасть медичне обладнання.

З обласного бюджету профінансують утеплення приміщення та облаштують вхід, доступний для маломобільних людей. На це цьогоріч виділили майже 30 мільйонів гривень.

Водночас усієї необхідної суми на реконструкцію в обласному бюджеті наразі немає. За словами Запаранюка, шукають додаткові джерела фінансування, зокрема міжнародних партнерів. Також, залежно від фінансування видатків та фактичного обсягу виконаних робіт, можуть зменшити й обсяги закупівлі.

За умовами тендеру, завершити роботи підрядник має до кінця наступного року.

Що відомо про проєкт RECOVERY

  • RECOVERY – національний проєкт, метою якого є реабілітація, допомога в протезуванні та лікуванні тяжкопораненим під час війни. Одним з напрямків проєкту є розбудова мережі реабілітаційних центрів для поранених військових.

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

На початок