Кубраков і спецпредставниця США Пріцкер обговорили розвиток українського експорту та логістичних шляхів

Кубраков і спецпредставниця США Пріцкер обговорили розвиток українського експорту та логістичних шляхів

Пріцкер і Кубраков
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков і спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, Київ, Україна, 12 січня 2024 року. Фото: Бріджит Брінк/X

У Мінвідновлення 12 січня відбулась зустріч спеціальної представниці Сполучених Штатів з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер із представниками найбільших українських компаній-експортерів. Ключовою темою зустрічі став експорт та розвиток логістичних шляхів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

"Окрім експорту для нас важливо розвивати економічну спроможність регіонів, зокрема тих, які суттєво постраждали від російської агресії й підтримувати бізнес, який залишається працювати на прифронтових територіях. Для цього нам важливо шукати інструменти підтримки бізнесу в регіонах та перспективних для розвитку галузей", — сказав віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, інвестиції американського бізнесу є однією з тих речей, яка значно допомагає підвищити потенціал українського приватного сектору. Кубраков наголосив, що наразі йде робота над тим, щоб забезпечити гарантії для цих інвестицій.

"Я вдячний американським партнерам, щира вдячність посолці США в Україні Бріджит Брінк за стабільну підтримку України та зацікавленість надалі допомагати нам відновлювати економіку. Разом ми знайдемо шляхи, як зробити відбудовану Україну економічно сильною на всіх рівнях", – сказав Кубраков.

Міністр зазначив, що спільними із США зусиллями вже вдалося досягти прогресу у підтримці української економіки. Зокрема працює тимчасовий морський коридор через Чорне море. Завдяки цьому бізнес експортував понад 15 мільйонів  тонн вантажів, з яких 10 – сільськогосподарська продукція. Функціонує Business Advisory Group, яка допомагає державі почути потреби бізнесу, його проблеми. Група налічує майже 300 учасників з усього світу. Також минулого року велася співпраця в рамках Commercial Law Development Program (CLDP) у напрямку розвитку інституційної спроможності сфери публічних закупівель.

12 січня у Київ прибула спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер та керівники американського приватного сектору.

На початок