На Чернігівщині боржників почнуть відключати від електрики

На Чернігівщині боржників почнуть відключати від електрики

Уточнено

З 22 січня на Чернігівщині боржників почнуть відключати від електропостачання.

Про це Суспільному розповів заступник директора комерційного АТ "Чернігівобленерго" Іван Заровний.

"Постачальник звертається до нас, як до оператора системи розподілу, з вимогою про відключення споживача, починаючи з певної дати. Ми, як оператори системи розподілу, зобов'язані виконати цю вимогу. Тому, ми в необхідну дату приїжджаємо до цього споживача і відключаємо електричну енергію".
Борги за комунальні послуги: на Чернігівщині людей почнуть відключати від електрики
Іван Заровний. ФОТО: Суспільне Чернігів

Заборгованість за спожиту електроенергію по області становить понад 206 мільйонів гривень у 115 тисяч жителів, повідомила начальниця відділу по роботі зі споживачами ТОВ "Енера Чернігів" Наталія Лущик.

"Після скасування мораторію на припинення житлово-комунальних послуг за борги, цих споживачів будуть відключати. До 29 грудня 2023 року діяла постанова Кабінету міністрів, яка забороняла здійснювати такі відключення. Тепер Постановою 1405, було скасовано цю заборону", — розповіла Наталія Лущик.
Начальниця відділу по роботі зі споживачами ТОВ "Енера Чернігів" Наталія Лущик
Наталія Лущик. ФОТО: Суспільне Чернігів

За її словами, споживачів, які мають заборгованість, попереджають про відключення за 10 днів.

"Якщо заборгованість понад два місяці, ми виписуємо попередження на відключення, даємо час людям сплатити самостійно цю заборгованість, а потім уже фактично компанія розподільна здійснює відключення".

Не застосовуватимуться відключення у тих громадах, де наразі ведуться активні бойові дії: Семенівська, Новгород-Сіверська, Городнянська та Сновська громади.

Нагадаємо, 29 грудня 2023 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів про скасування мораторію на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок