Українська мова з літературою чи без? ЗНО-2021

Українська мова з літературою чи без? ЗНО-2021

Українська мова з літературою чи без? ЗНО-2021 Суспільне Карпати

66 депутатів Івано-Франківської обласної ради просять не скасовувати у наступному році обов’язкове зовнішнє незалежне оцінювання з "Української літератури".

У попередні роки знання з цього предмета оцінювали спільно з "Українською мовою", у 2021-му році можна буде обирати при складанні ЗНО для технічних спеціальностей - ЗНО з української мови і літератури чи тільки з української мови.

Учениці 11-Б класу ліцею № 20 Юлія Капітан та Анастасія Гасяк мають ще рік для визначення майбутнього фаху, проте дівчата кажуть, що впевнені - у наступному році здаватимуть мову разом з літературою, адже ці два предмети є нероздільними.

Юля розказує, що любить читати з дитинства, полюбляла казки. Пізніше захоплювалася й українськими класиками, тому хоче оцінити свої знання з обох предметів.

"Мова нам потрібна для спілкування. А склав літературу – ти пояснив якісь твори, ти пояснив, що тобі подобається, ти університетові показав, що ти більше знаєш", - розповідає Юлія Капітан.

Анастасія Гасяк також не вважає складною українську літературу. Розповідає, що для неї це більше, ніж урок, - це щось рідне: "Я вважаю, що українську літературу ми маємо здавати як основний державний екзамен ЗНО. Тому що українська література є культурною спадщиною нашого народу, і фундамент нашої майбутньої держави саме будується на українській літературі. Ми виростали на творах наших поетів та письменників, наш менталітет український так побудований, що без української літератури та культури ми є ніким".

Декан факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Роман Голод до таких змін ЗНО-2021 ставиться негативно. Каже, це кроки для руйнації ідеологічного фундаменту нашої молоді.

"Мені здається, що це не просто речі такі дріб’язкові, а це речі політичного характеру, бо тихою сапою, даючи можливість або складати ЗНО з української мови і літератури, або тільки з української мови (нехай тільки для технічних спеціальностей), ми забираємо значущість тих дисциплін, які вивчаються у школі і які несуть у собі україноцентризм", - пояснює свою позицію Роман Голод.

На засіданні 37-ї сесії обласної ради депутати ухвалили звернення до Міністерства освіти і науки України щодо можливого вибору здачі української літератури під час ЗНО, у якому просили залишити все, як раніше.

Зміни здачі ЗНО у 2021-му стосуватимуться не тільки української літератури.

Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук каже: "Люди будуть мати можливість складати або без літератури, або варіант української мови та літератури, - залежно від того, хто куди надумає вступати. Загальнообов’язковою стає математика (її дворівневий тест) і також може обиратися або історія України, або іноземна мова".

Авторка: Ірина Андріїв

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди