"У зимовий час тут дуже багато кому допомагають": у Полтаві діють стаціонарні пункти обігріву

"У зимовий час тут дуже багато кому допомагають": у Полтаві діють стаціонарні пункти обігріву

У Полтаві під час зниження температури повітря, окрім пунктів незламності, діють стаціонарні пункти обігріву. Працюють вони, зокрема, у терцентрах соцобслуговування при райрадах. Також діє як пункт обігріву і центр адаптації для бездомних осіб.

У Полтаві в осінньо-зимовий період, окрім пунктів незламності, діють стаціонарні пункти обігріву. Облаштували їх, зокрема, у районних терцентрах соцобслуговування.

"Це вже у нас кожного року, років 10 у нас діє цей пункт обігріву. Тут можна прийти і зарядити свій гаджет, кому потрібно. Також зігрітися і випити чашку гарячого чаю з печивом та варенням. Також можна отримати інформаційно-консультативну допомогу, коли потрібно", — повідомила завідувачка відділення терцентру Київської у Полтаві ради Валерія Гальченко.

Що є в пункті обігріву

Працювати пункт обігріву у терцентрі починає із осені. Також у ньому діє і банк одягу, розповіла Валерія Гальченко.

Одяг для нужденних у Полтаві
Одяг для нужденних. фото: Суспільне Полтава

"Тут у нас все розділено. Тут, як бачите, у нас висить теплий одяг. Все у нас розложено по коробках. Тут ось жіночі блузки, теплі кофти, плаття. І кожен може прийти і вибрати те, що йому потрібно", — розповіла завідувачка відділення терцентру Київської у Полтаві ради Валерія Гальченко.

Де можна зігрітись

Центр адаптації для бездомних осіб благодійної організації "Світло надії" під час зниження температури також діє, як і пункт обігріву, розповіла керівниця Марина Переверзова.

Центр адаптації "Світло Надії"
Центр адаптації "Світло Надії". фото: Суспільне Полтава

"Окрім наших клієнтів можуть приходити інші люди, які є безхатьками, які мерзнуть на вулиці. І, щоб не замерзнути, вони приходять до нас, ми їм завжди пропонуємо чай, завжди можемо запропонувати, щось з’їсти, навіть, якщо вони прийшли не в обід. І завжди можемо проконсультувати та надати людині допомогу", — каже керівниця центру адаптації БО "Світло надії" Марина Переверзова.

Працює центр адаптації цілодобово. Щодня звертається близько десятка людей. Серед них і Олександр Сатира. Чоловік із Луганщини.

"Сюди я приходжу, мені ніхто ніколи не відмовляє. Можна поїсти, попити чаю, зарядити телефон, взагалі без проблем. Особливо у зимовий час тут дуже багато кому допомагають. Дуже це важливо, коли ти думаєш, що ти один і нікому не потрібен, ви приходите сюди і до вас нормальне ставлення соцпрацівників, вони вислухають ваші проблеми, чим зможуть, тим допоможуть", — розповів відвідувач центру адаптації БО "Світло надії" Олександр Сатира.

У пунктах обігріву в Полтаві можуть нагодувати
У пунктах обігріву можуть нагодувати. фото: Суспільне Полтава

Як розповіли в обласному гідрометцентрі, найближчим часом на Полтавщині очікують на зниження температури.

"Наступної доби, 12 січня очікуємо поступове зниження температур протягом доби до 8 – 13 градусів морозу. Надалі 13 січня очікуємо ще більш серйозні морози - 13 -18 градусів вночі і 7 – 12 вдень. В неділю вночі очікуємо доволі низькі температури 9 -14 градусів морозу, а вже вдень мороз поступово послаблюватиметься. І на початку наступного тижня очікуємо послаблення морозів десь до 0 – 5 градусів", — каже синоптикиня обласного гідрометцентру Олена Леонтьєва.

Як повідомили у пресслужбі Полтавської міської ради, стаціонарні пункти обігріву у місті діють при двох терцентрах соцобслуговування. Працюють вони у робочі години установ.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок