Стало відомо, чому демонтували дитячий майданчик на бульварі Героїв Крут у Чернівцях

Стало відомо, чому демонтували дитячий майданчик на бульварі Героїв Крут у Чернівцях

Стало відомо, чому демонтували дитячий майданчик на бульварі Героїв Крут у Чернівцях
Фото: Суспільне Чернівці

На бульварі Героїв Крут у Чернівцях демонтували дитячий майданчик – зробила це міськрада на вимогу суду, бо земля під майданчиком є приватною власністю. Раніше у міськраді виносили на розгляд проєкт рішення про викуп цієї землі, щоб зберегти майданчик, однак депутати не проголосували за це. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про ситуацію.

Земельна ділянка перебуває у приватній власності з 2004 року. Її цільове призначення — будівництво та обслуговування будівель торгівлі. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника відділу з питань земельних відносин та будівництва юридичного управління міськради Марія-Діана Генцарюк.

Раніше у коментарі Суспільному директор департаменту архітектури та урбаністики міськради Андрій Тимофійчук повідомив, що за ці роки власники не заявляли наміру щось будувати, а нещодавно захотіли розпочати будівництво. У міськраді відмовили давати на це дозвіл й власник звернувся до суду.

Суд задовольнив позов власника й зобов'язав міськраду не перешкоджати йому користуватися земельною ділянкою. На вимогу суду міськрада має демонтувати дитячий майданчик.

Стало відомо, чому демонтували дитячий майданчик на вулиці Героїв Крут у Чернівцях
Так зараз виглядає ділянка, де був дитмайданчик. Фото: Суспільне Чернівці

Міськрада хотіла викупити ділянку

Раніше мешканці багатоквартирних будинків, які живуть на бульварі, зверталися до міськради з проханням зберегти дитячий майданчик, каже Тимофійчук. Проєкт рішення про це винесли на розгляд засідання сесії у листопаді. У ньому пропонували викупити приватну ділянку за понад мільйон гривень. Розмір ділянки — 0,0424 гектари.

Проєкт двічі ставили на голосування, однак голосів депутатів не вистачило, щоб ухвалити рішення.

Чому демонтували дитячий майданчик на вулиці Героїв Крут у Чернівцях
Скріншот проєкту рішення. Джерело: Чернівецька міськрада

Що можуть збудувати на ділянці

Наразі власником ділянки є Сергій Палій. У коментарі Суспільному він розповів, що про демонтаж дитмайданчика почав надсилати звернення до міськради з 2019 року. Каже, у міськраді йому неодноразово відмовляли, пояснювали, що на це у бюджеті немає грошей. Тому звернувся до суду.

"Була комісія щодо питання дитячого майданчика. Я на ній був. На засіданні обговорювали попередні умови вартості, але жодної пропозиції щодо продажу, викупу чи обміну на іншу земельну ділянку не було. Якщо нема пропозиції, то нема про що говорити. Я не можу сплачувати податок з землі, але її не використовувати, бо там самовільно збудований дитмайданчик", – каже Палій.

На ділянці Палій планує збудувати спортивно-оздоровчий центр та кафе з магазином. Втім дозволу на роботи у міськраді йому не дають.

"Департамент урбаністики півтора року не видає містобудівні умови. Як причину відмови вказують, що нібито цільове призначення ділянки не відповідає умовам забудови. Я хочу отримати дозвіл через суд", – каже Палій.

За його словами, планує розпочати забудову ділянки, коли буде рішення суду.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок