Суд у Харкові оголосив у розшук обвинувачених у теракті біля Палацу спорту, звільнених на обміні

Суд у Харкові оголосив у розшук обвинувачених у теракті біля Палацу спорту, звільнених на обміні

Суд у Харкові оголосив у розшук обвинувачених у теракті біля Палацу спорту, звільнених на обміні

Харківський апеляційний суд задовольнив клопотання прокурора про оголошення в розшук обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту.

Таке рішення суд ухвалив 25 вересня, повідомляє кореспондент Суспільного з посиланням на представника потерпілих у справі Олега Головкова.

"В рішенні суду було передбачено, що вони повинні повідомляти суд та органи досудового слідства про зміну свого перебування. Вони не зробили цього першого обов'язку, не повідомили ні суд, ні прокуратуру, в судове засідання не з'явилися. Про те, що це судове засідання відбудеться, вони були повідомлені, це підтверджується тим, що вони подали клопотання про перенесення розгляду сьогоднішнього провадження, тобто рішення суду законне, обґрунтоване", — сказав Головков.

Захист обвинувачених з рішенням не погоджується. Адвокат одного з обвинувачених Дмитро Тихоненков повідомив, що його підзахисний Віктор Тетюцький не прибув через карантин.

"У зв'язку з тим, що зараз COVID, усі ці заходи, він не може перетнути кордон Луганської області з Україною", — сказав Тихоненков.

Головков стверджує, що обмежень у перетині кордону у обвинувачених немає.

Суд оголосив резолютивну частину ухвали. Засідання відбувалося без преси через карантин.

"Сам апеляційний розгляд зупинений до їх виявлення і доставлення до суду", — зазначив Головков.

Що відомо

  • 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові під час мирного маршу Єдності стався вибух. На місці загинули двоє людей, були поранені ще 11. Згодом двоє поранених померли в лікарні, серед загиблих — правоохоронець і троє учасників акції — Данило Дідік (15 років), Микола Мельничук (18 років), Вадим Рибальченко (37 років), Ігор Толмачов (52 роки).
  • 28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав обвинувачених у справі Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова винними у теракті, призначив покарання у вигляді довічного ув'язнення і змінив запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов'язання.
  • 29 грудня 2019 року Дворнікова, Тетюцького і Башликова передали на непідконтрольні території під час взаємного звільнення утримуваних осіб. Вони не визнали провини.

Авторка: Олександра Новосел

На початок