У Лозівській громаді збільшується кількість випадків сказу: у чому причина

У Лозівській громаді збільшується кількість випадків сказу: у чому причина

собака харків
Собака з Руських Тишків, Харківщина, 2023 рік. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

З початку 2024 року ветеринари зафіксували чотири випадки сказу у домашніх тварин Лозівської громади, ще дві тварини перебувають під наглядом. У 2023 році на сказ захворіли 11 тварин у громаді. У 2020 та 2022 роках не фіксували жодного випадку, у 2021 році — один.

Випадки сказу за 10 днів поточного року зафіксували у селах Шатівці, Домасі, Єлизаветівці, Краснопавлівці розповіла Суспільне Харків в.о. начальника Лозівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Юлія Висоцька.

"У селі Шатівка захворів домашній кіт, село Домаха — собака домашній, село Єлизаветівка — кіт квартирний, який виходив на вулицю, у Краснопавлівці — собака. В усіх випадках, крім Домахи, тварини покусали чи подряпали людей. У Домасі була тиха форма у собаки. Людям покусаним, подряпаним призначили антирабічну терапію", — розказала Висоцька.

Основними причинами розповсюдження захворювання у Лозівській громаді ветеринари називають тимчасову заборону контрольованого відстрілу рудих лисиць, збільшення кількості безпритульних тварин та низький відсоток вакцинації домашніх.

У Лозівській громаді збільшується кількість випадків сказу: у чому причина
Інфографіка: Єлизавета Меньшикова/Суспільне Харків

Нині карантин через сказ триває у вісьмох населених пунктахКатеринівці, Мирному, Артільному, Орільці, Шатівці, Домасі, Єлизаветівці та Краснопавлівці Лозівщини. Найчастіше причиною зараження домашніх тварин стали відмови господарів від їх щеплення, йдеться у повідомленні громади.

Де щепити тварину від сказу на Лозівщині

Щепити домашніх тварин від сказу можна у Лозівській районній лікарні ветеринарної медицини по вулиці Козацькій, 51, щодня з 7:30 до 16:00 години. Вакцинація та довідка коштують 11 гривень 5 копійок. Якщо у населеному пункті виявлять заражену тварину, то щеплення проводяться безплатно, повідомили на сайті Лозівської громади.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок