Центр ветеранського розвитку у Полтаві: скільки людей звернулись за три місяці роботи

Центр ветеранського розвитку у Полтаві: скільки людей звернулись за три місяці роботи

У центрі ветеранського розвитку на базі Полтавського медичного університету надають психологічну допомогу, консультації щодо медичної допомоги та готують помічників ветеранів. Про роботу установи у матеріалі Суспільного.

Центр ветеранського розвитку на базі медуніверситету працює близько трьох місяців ― від початку жовтня 2023-го. За цей час до центру звернулись понад 50 людей, розповів його керівник Дмитро Бойко.

"Займались просвітницькою роботою і з цивільними, і з ветеранами. У контексті надання психологічної допомоги, так і медичної допомоги в тому сенсі, що вони можуть звертатись до нас, ми їх спрямовуємо на кафедри до спеціалістів, які можуть їх проконсультувати. До нас може звернутись як чинний військовий, так і робітники поліції, ДСНС", ― розповів Дмитро Бойко.

Де працює центр ветеранського розвитку у Полтаві
Керівник центру ветеранського розвитку у Полтаві Дмитро Бойко. Фото: Суспільне Полтава

Голова ветеранської організації медуніверситету Віктор Лебедєв Суспільному повідомив:

"Коли, наприклад, людина прийшла з війни і не знає, до кого звертатись ― до сімейного лікаря чи звертатись в госпіталь, ми підказуємо саме за профілем його, як йому краще бути".

Хто і чому може прийти до центру ветеранського розвитку у Полтаві: пояснення
Центр ветеранського розвитку у Полтаві діє на базі медичного університету. Фото: Суспільне Полтава

Готує центр і помічників ветеранів. Ними можуть стати як самі колишні військові, так і члени їхніх родин. Керівник центру Дмитро Бойко сказав:

"Зараз йдуть співбесіди з кандидатами. Одна група закінчила навчання у нас у Полтаві. Зараз з січня нові групи підуть на навчання. Такий собі кейс-менеджер, робота якого спрямована на те, щоб задовольняти запити дуже широкого спектру ветерана. Допомагати йому, починаючи від соціальних якихось питань до медичного скоординування".

У Полтаві працює центр ветеранського розвитку: кого приймають і де розташований
Експонати війни у музеї медичного університету. Фото: Суспільне Полтава

У музеї історії розвитку медицини університету створили стенд з експонатами війни. Голова ветеранської організації медуніверситету Віктор Лебедєв повідомив:

"Займаємось профорієнтаційною роботою школярів, ліцеїстів. Збираємо все залізо цієї жахливої війни. Залізо потрапляє до людського тіла, і наша задача дістати його з людського тіла. Ми можемо нашою зброєю, нашим духом і нашою психологією перемогти будь-якого ворога".

Що таке центр ветеранського розвитку у Полтаві
Голова ветеранської організації медуніверситету Віктор Лебедєв. Фото: Суспільне Полтава

Нині центри ветеранського розвитку у Полтаві діють на базі двох навчальних закладів ― медичного університету та політехніки. Як повідомляла раніше Суспільному заступниця міністра у справах ветеранів Тетяна Калита, такі центри відкриють в усіх областях України.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок