Росіянку Вілухіну виправдав CAS у допінговій справі. У Віти Семеренко знову "бронза" Олімпіади-2014

Росіянку Вілухіну виправдав CAS у допінговій справі. У Віти Семеренко знову "бронза" Олімпіади-2014

Росіянку Вілухіну виправдав CAS у допінговій справі. У Віти Семеренко знову "бронза" Олімпіади-2014 АР

Ця історія тягнеться уже більше трьох років.

Спортивний арбітражний суд (CAS) виправдав російських біатлоністок Яну Романову та Ольгу Вілухіну у допінговій справі за результатоми Олімпіади-2014.

Три російські біатлоністки - Вілухіна, Романова, а також Ольга Зайцева - подали апеляцію в CAS на рішення МОК про їх пожиттєве відсторонення від біатлону та анулювання результатів Олімпіади в Сочі-2014. Суд задовольнив апеляції Вілухіної та Романової, але лише частково - апеляцію Зайцевої.

Згідно з рішенням суду, у випадку Вілухіної та Романової мова йде про "підозру в допінгу", а не сам факт, тому їх виправдали: результати будуть повернуті, а довічна дискваліфікація від біатлону знята. Утім, усі спортсменки уже завершили кар'єру.

Відповідно, Ользі Вілухіній повернули "срібло" Олімпіади в Сочі-2014 в спринтерській гонці. "Бронзу" в тій гонці виграла українка Віта Семеренко, яка з моменту дискваліфікації Вілухіної (з 2017 року) вважалася срібною призеркою. Тепер Віта знову бронзова призерка Олімпіади.

Оскільки Ольгу Зайцеву виправдали лише частково, Росія залишилася дискваліфікованою в жіночій естафеті, де вона виграла "срібло".

Що відомо

  • Звинувачення в сторону російських біатлоністок були побудовані на свідченнях Григорія Родченкова, колишнього керівника московської антидопінгової лабораторії. Їх дискваліфікували у 2017 році.
  • У якості доказу використовувалися письмові свідчення Родченкова, однак було встановлено, що це підробка.
  • Вілухіна та Романова продовжать судитися з Родченковим у США.
  • Паралельно з виправданням двох біатлоністок, у той ж день за допінг відсторонили двох інших російських біатлоністів: Тімофєя Лапшина та Єкатеріну Глазиріну.
Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start