У Франції призначили нового прем'єр-міністра

У Франції призначили нового прем'єр-міністра

У Франції призначили нового прем'єр-міністра
Ґабріель Атталь під час візиту до професійно-технічної школи в Оранжі, Франція, 1 вересня 2023 року. Атталя призначили прем'єром Франції з 9 січня 2024 року. Фото: Ludovic Marin, Pool via AP

Міністр освіти Франції Ґабріель Атталь 9 січня був призначений на посаду нового прем'єр-міністра країни. Це наймолодший глава уряду в історії та перший відкритий гей на цій посаді.

Про це повідомило BFM TV.

Згодом президент Франції Емманюель Макрон написав у своєму Х:

"Я знаю, що можу розраховувати на вашу енергію і відданість справі реалізації оголошеного мною проєкту переозброєння і регенерації".

У свої 34 роки Атталь — наймолодший політик, який очолив уряд у П'ятій Республіці Франції за всю історію. Раніше рекорд належав Лорану Фабіусу, нинішньому президенту Конституційної ради. Фабіус став прем'єр-міністром у 1984-му, коли йому було 37.

Лише п'ять місяців тому Ґабріеля Атталя призначили міністром освіти.

Що ще відомо про Ґабріеля Атталя

Як розповідає The Guardian, Атталь народився у 1989 році в О-де-Сен. Політик вже працював на різних посадах: речником уряду, міністром державних рахунків, міністром національної освіти.

На початку своєї кар'єри Атталь був членом Соціалістичної партії, але пізніше приєднався до центристської партії Макрона, нині відомої як "Відродження".

Чому у Франції змінився прем'єр

Попередня прем'єрка Елізабет Борн напередодні пішла у відставку. Вона перебувала на посаді з травня 2022-го, а до того була міністеркою з питань праці.

Вважається, що зміна прем'єр-міністра — це спроба президента Емманюеля Макрона перезавантажити уряд перед виборами до Європарламенту, які відбудуться в червні.

Також відставка попередньої прем'єрки припадає на останні приготування перед Олімпійськими іграми в Парижі, що відбудуться цього літа.

"Це [призначення нового прем'єр-міністра] свідчить про бажання Макрона спробувати вийти за рамки торішніх непопулярних пенсійної та імміграційної реформ і покращити шанси своєї партії на червневому голосуванні в ЄС", — пише агентство Reuters.

Опитування громадської думки показують, що партія Макрона відстає від партії ультраправої Марін Ле Пен приблизно на 8-10%.

На початок