"Воював з російськими десантниками та "вагнерами". Нацгвардієць Богдан Скоблій 39 днів обороняв Бахмут

"Воював з російськими десантниками та "вагнерами". Нацгвардієць Богдан Скоблій 39 днів обороняв Бахмут

Боєць національної гвардії України Богдан Скоблій разом з побратимами 39 днів обороняв Бахмут. На той момент військовому було 19 років. Підрозділ нацгвардійця один з останніх покидав Бахмут. Наразі хлопець служить в одній з частин нацгвардії у Хмельницькому.

Про свій бойовий шлях Богдан Скоблій розповів Суспільному.

20-річний оборонець Бахмату Богдан Скоблій служить в одній з частин нацгвардії у Хмельницькому. Він родом з міста Ходорів, що на Львівщині. Після закінчення школи і технічного училища пішов до війська.

"Я бажав служити, бо в мене тато — військовий. І я вважаю, що потрібно віддати борг Батьківщині", — зізнається Богдан Скоблій.

Повномасштабне вторгнення застало його в Харкові, у військовій частині, розповідає хлопець.

"Нас підняли по бойовій тривозі. Ми швидко зібралися, отримали бронижелети, каски, автомати, і вже були готові малими мобільними групами висуватися на позиції, утримувати місто. Наш підрозділ виїхав на об’їзну дорогу Харкова", — пригадує військовослужбовець.

Там, каже, на них вже чекали росіяни.

"Висунулася їхня ДРГ група, чеченський батальйон. В ній приймав участь син російського генерала. Його вбили, і тіло обміняли на 10 живих наших хлопців", — розповідає Богдан.

За його словами, 2023 рік зустрічав у Бахмуті з німецькими сухпаями.

"В Бахмут нас перекинули 28 грудня. Наступного дня ми заступили на позицію і сиділи там шість днів. Тобто Новий рік я зустрічав у Бахмуті. Ми тоді його "святкували" німецьким сухпайком. Були вівсянка, згущонка, пудинг і крекери солодкі", — пригадує нацгвардієць.

Нацгвардієць Богдан Скоблій обороняв Бахмут 39 днів, 2023 рік. Фото з архіву Богдана.
Нацгвардієць Богдан Скоблій обороняв Бахмут 39 днів, 2023 рік. Фото з архіву Богдана.

Богдан Скоблій розповів, що його підрозділ тримав позицію з трьох п’ятиповерхівок, воювали з російськими десантниками і вагнерами.

"Всі сили в тебе закінчилися, автомати брудні, не встигаєш їх чистити, патрони закінчуються... Немає ні настрою — нічого. Вже готуєшся до найгіршого. А тут чуєш, як кричать, що росіяни відступають. І в тебе тоді піднімається бойовий дух", — каже нацгвардієць.

З його слів, з Бахмуту підрозділ відвели четвертого лютого.

"Це якраз вже була крайня позиція — четверта бахмутська школа. Перші штурми відбили. Три штурмові групи тоді вже оточили школу. Це місце вони взяли, і тоді вже Бахмут весь взяли у кільце", — розповідає хлопець.

Після лікування контузії Богдан Скоблій продовжує службу в підрозділі національної гвардії України у Хмельницькому.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок