Бої з ХАМАС триватимуть до звільнення всіх заручників — Міноборони Ізраїлю

Бої з ХАМАС триватимуть до звільнення всіх заручників — Міноборони Ізраїлю

Бої з ХАМАС триватимуть до звільнення ізраїльських заручників
Міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґалант, Тель-Авів, Ізраїль, 18 грудня 2023 р. Ілюстративне фото: AP/Майя Аллеруццо

Бойові дії в секторі Гази триватимуть доти, доки не будуть повернуті всі ізраїльські заручники.

Про це заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґалант, пише The Times of Israel.

"Військові дії в Газі не припиняться, поки заручники не повернуться додому", — сказав Ґалант на зустрічі із родинами полонених у Тель-Авіві.

Зазначається, що міністр відповів на запитання сімей і провів відкриту дискусію, підкресливши, що бої не припиняться, доки кожен із них не повернеться назад до Ізраїлю.

Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен, перебуваючи з візитом у Катарі, заявив, що війна між Ізраїлем і ХАМАС у Газі може розширитися і дати "метастази", загрожуючи безпеці на всьому Близькому Сході.

"Це момент глибокої напруги в регіоні. Це конфлікт, який може легко дати метастази, спричинивши ще більше небезпеки та ще більше страждань", — сказав Блінкен на пресконференції в Катарі.

Держсекретар покинув Катар і прибуде в ОАЕ перед поїздкою до Саудівської Аравії, Ізраїлю та Єгипту.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікується, що ще 10 будуть звільнені 29 листопада. Очікується, що в рамках дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.

На початок