Розвідка США виявила масштабну корупцію в армії Китаю — Bloomberg

Розвідка США виявила масштабну корупцію в армії Китаю — Bloomberg

Сі Цзіньпін
Голова КНР Сі Цзіньпін, 23 серпня 2023 року. Фото: AP

Розвідка США вказує на те, що масштабна військова чистка, розпочата головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном відбулася після того, як з’ясувалося, що широка корупція підірвала його зусилля з модернізації збройних сил і поставила під сумнів здатність Китаю вести війну.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на розвідку США.

Агентство пише про масштабну корупцію у збройних силах Китаю. Зокрема китайські ракети в деяких випадках заповнені водою замість палива. Водночас кришки ракетних шахт на заході Китаю не працюють належним чином, що перешкоджає їхньому ефективному запуску.

За інформацією Bloomberg, поширення цих явищ підірвало зусилля керівництва КНР щодо модернізації збройних сил і порушило питання готовності країни вести війну.

Агентство нагадало про відставку в жовтні 2023 року міністра оборони Лі Шанфу, який перебував на цій посаді сім місяців. Після його відходу було проведено очищення як у збройних силах, так і у військово-промисловому комплексі.

Зокрема, 29 грудня було усунуто з посади дев'ятьох представників ВПК, серед них п'ятеро, пов'язаних із ракетними військами. За кілька днів до цього було заявлено про звільнення трьох представників керівництва компаній, які виробляють ракети.

"Корупція в ракетних військах Китаю і у всьому оборонно-промисловому комплексі країни настільки велика, що офіційні особи США тепер вважають, що Сі Цзіньпінь з меншою ймовірністю розглядатиме можливість великих військових дій у найближчі роки, ніж це було б інакше", – підбили підсумки у Bloomberg.

На початок