ЄС готує альтернативні рішення щодо допомоги Україні на випадок провалу пакету в $55 млрд

ЄС готує альтернативні рішення щодо допомоги Україні на випадок провалу пакету в $55 млрд

Урсула, допомога Україні, 55 млрд доларів
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн розмовляє зі ЗМІ в Берлаймонті, штаб-квартирі Комісії ЄС, 8 листопада 2023 року в Брюсселі, Бельгія. Photo by Thierry Monasse/Getty Images

Європейська комісія працює над рішеннями, щоб допомогти Україні, якщо запропонований пакет фінансування в розмірі 55 мільйонів доларів не ухвалять.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Європейська рада проведе саміт 1 лютого, щоб обговорити чотирирічний пакет фінансування для України вартістю 55 мільярдів доларів (50 мільйонів євро). Лідери ЄС не змогли схвалити угоду про фінансування в грудні через перешкоди з боку прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Фон дер Ляєн сказала, що метою є забезпечення одностайної згоди 27 країн-членів на лютневому саміті.

"Але, звичайно, ми повинні готуватися до інших варіантів", — сказала вона.

Фон дер Ляєн додала, що Комісія зараз готує "оперативні рішення" на випадок, якщо пакет не буде ухвалять, хоча вона не розкрила деталей цих альтернатив.

"Важливо знати, що ми щойно виділили перед Різдвом останній транш нашого пакету підтримки в 18 мільярдів євро для України на 2023 рік, тож це допоможе Україні профінансувати свої потреби на початок цього року", — сказала фон дер Ляєн.

Україна отримала 1,5 мільярда євро в рамках останнього траншу пакету макрофінансової допомоги (МФД) ЄС 21 грудня.

Візит фон дер Ляєн до Бельгії ознаменував початок головування Бельгії в Європейській раді. Бельгія головуватиме в Раді з 1 січня по 30 червня 2024 року, прийнявши повноваження від Іспанії.

Угорщина заблокувала 50 мільярдів євро Україні: що відомо

Угорський прем'єр наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро від ЄС.

Раніше джерела Суспільного поінформували, що лідери 26 держав-членів Європейського союзу дійшли політичної згоди стосовно надання Україні допомоги у розмірі 50 мільярдів євро на 4 роки.

Саміт Євросоюзу, на якому мають розглянути нову чотирирічну програму на 50 мільярдів євро для України, відбудеться 1 лютого.

Що відомо про 50 мільярдів євро від ЄС для України

Єврокомісія запропонувала збільшити спільний бюджет ЄС на 66 мільярдів євро для покриття витрат на наступні 4 роки, частина з яких піде на фінансову підтримку України у 50 мільярдів євро.

3 жовтня Європарламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Українського фонду — нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро на період від 2024 по 2027 рік.

30 листопада європейський комісар з питань бюджету Йоганнес Ган розповів, що ЄС узгодив пакет фіндопомоги для України на 50 мільярдів євро.

На початок