Вимірювання температури у метеликів допомагає виявити кліматичну загрозу — вчені

Вимірювання температури у метеликів допомагає виявити кліматичну загрозу — вчені

Вимірювання температури у метеликів допомагає виявити кліматичну загрозу — вчені Ілюстративне фото, Unsplash

Науковці виловили майже чотири тисячі диких метеликів за допомогою ручних сіток і виміряли температуру кожної крихітної комахи. Дослідження показало, що оскільки деякі види цих комах менш здатні контролювати тепло свого тіла і є вразливішими до змін клімату, вони стають "тепловими фахівцями", що реагують на зміни клімату.

Метелики — це ектотермиБудь-які тварини, регулювання температури тіла яких залежить від зовнішніх джерел, як-от сонячного світла або нагрітої поверхні гірської породи. До них належать риби, земноводні, плазуни та безхребетні — вони не здатні виробляти власне тепло, тому для польоту їм необхідне тепле повітря. Однак екстремальні температури, занадто низькі або високі, можуть створювати проблеми, особливо для тих комах, які повинні знаходити тінисті місця проживання, щоб регулювати температуру свого тіла.

Як повідомляє The Guardian, дослідники встановили, що більші метелики зі світлими крильцями найкраще здатні захищатися від екстремальних температур. Види з темнішими крильцями, такі як павич і червоний адмірал, мають труднощі з регулюванням температури свого тіла. За словами вчених, через кліматичні зміни популяції деяких комах скоротилися за останні 40 років.

Дослідження показало, що метелики є "тепловими фахівцями з середовищ існування", за допомогою яких можна відстежувати кліматичні зміни. Спеціалісти виміряли температуру тіла комах та навколишнього середовища, щоб зрозуміти, як комахи змінювали свої звичні ареали для пошуку більш сприятливих місцевостей.

"Завдяки новим знанням про особливості метеликів ми матимемо змогу краще керувати середовищами проживання та ландшафтами, щоб захистити їх та інших комах", — сказав зоолог Ед Тернер з Кембриджу.

За словами науковців, за допомогою метеликів також можна визначити вплив глобального потепління, оскільки через підвищення температур теплолюбні комахи можуть розширити свій ареал на північ.

Утім, така ситуація має і зворотний бік, оскільки види, які пристосовані до більш прохолодного середовища, починають зникати. Природоохоронці побоюються, що через кліматичні зміни метелики не зможуть легко знайти нове середовище проживання з комфортним температурним режимом.

Що відомо

  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж у доіндустріальні часи.
  • Великий шматок льоду відколовся від найбільшого в Арктиці крижаного шельфу — 79N на північному сході Гренландії. Учені пов'язують це з наслідками від глобального потепління.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди