Операція тривала майже добу: в "Охматдиті" врятували життя 9-місячній дівчинці

Операція тривала майже добу: в "Охматдиті" врятували життя 9-місячній дівчинці

9-місячній Тетяні зробили унікальну операцію
9-місячна Тетяна з батьками і лікарями, які робили їй операцію. Київ, 5 січня 2024 рік. Фото: НДСЛ "Охматдит"/Facebook

З лікарні "Охматдит" у Києві виписали 9-місячну Тетяну Денчик, якій зробили унікальну операцію — трансплантацію печінки з одномоментною корекцією вади серця. Таку операцію в Україні провели вперше і тривала вона 23 години.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.

Дівчинка народилася в Тернополі у лютому 2023-го з вродженою вадою серця, яку діагностували ще до її народження. А після — у неї виявили ще й біліарну атрезію з формуванням печінкової недостатності. Батьки Тетянки зверталися до багатьох лікарень, проте не скрізь їй могли допомогти. Коли дівчинці було три місяці, вона потрапила до столичного "Охматдиту".

"Ми до народження не знали про цей діагноз, дізналися лише після народження Танечки. Коли ми були в нашому Тернопільському перинатальному центрі матері і дитини, нам сказали, що це не проста жовтяниця, що це набагато складніше. Ми попали в "Охматдит" до хороших спеціалістів", — розповіла мама дівчинки Ольга.

Лікарі провели 9-місячній Тетянці унікальну операцію
Батьки Ольга та Олександр з 9-місячною донькою на руках поруч з лікарями, які проводили операцію. Київ, 5 січня 2024 рік. Фото: Анна Самара/Суспільне

Одночасне хірургічне втручання є ризиковим. Однак без операції дівчинка не мала шансів на життя, кажуть лікарі. Тому спеціалісти організували консиліум та вирішили провести унікальне втручання з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки. Донором стала її мама.

Серед тих, хто проводив цю операцію, завідувач відділення хірургії Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Роман Секелик.

"Протягом 23 годин було проведено повністю корекцію вади серця і трансплантацію печінки. Проблема з печінкою достатньо рідкісна патологія, але ми досить часто її в Україні зустрічаємо. Але рідкісне поєднання вади серця і проблеми з печінкою. В тому і унікальність була цієї операції, що ми усували ці проблеми одночасно", — розповів Суспільному Роман Секелик.

В "Охматдиті" провели унікальну операцію 9-місячній дівчинці
Протягом 23 годин лікарі провели трансплантацію печінки і усунули ваду серця 9-місячній Тетянці. Фото: НДСЛ Охматдит/Facebook

За словами лікаря, результатом операції задоволені, стан дитини хороший, її серце абсолютне здорове. Однак, щоб не відбулося відторгнення печінки, Тетянка все життя повинна приймати відповідні медикаменти.

Вже завтра, 6 грудня, дівчинка повернеться додому у Тернопіль. Там її чекають бабуся і прабабуся, каже мама Тетянки Ольга.

"Це була дуже складна операція, складна і унікальна, завдяки якій наша Таня може жити і розвиватися, як і всі інші дітки. Вона їсть, харчується краще. Так приємно дивитися на її усмішку таку щиру", — розповіла Ольга.

В "Охматдиті" провели унікальну операцію 9-місячній пацієнтці
9-місячна Тетянка з батьками готується до виписки з лікарні "Охматдит". Київ, 5 січня 2024 рік. Фото: Анна Самара/Суспільне

Як повідомив генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль, протягом 2023 року в Україні провели 589 трансплантацій, 59 із них —дітям.

На початок