Напередодні Водохреща: рятувальники навчали людей правильного поводження на воді

Напередодні Водохреща: рятувальники навчали людей правильного поводження на воді

Всюдихід "Богун"
Всюдихід "Богун". Вишгород, Київська область, 4 січня 2024 року. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

За Новоюліанським календарем Водохреща у цьому році відзначатимуть шостого січня. Напередодні свята рятувальники ДСНС Київщини провели рейд на Київському морі та навчали людей безпечного поводження на воді.

Про це з місця події передає кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

На Водохреща по всій країні на місцях святкування буде організовано 218 рятувальних постів, чергуватимуть 1055 рятувальників та 200 одиниць техніки. Зокрема, 30 одиниць всюдиходів "Богун", повідомив пресофіцер Держслужби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий. За його словами, у Києві та області на водних об'єктах організують 33 рятувальні пости, на яких чергуватимуть 156 рятувальників.

Він додав, що з грудня 2023 року в Україні на водних об'єктах загалом загинули 29 людей, із них — одна дитина. Четверо людей загинули від початку січня, п'ятьох вдалося врятувати. За словами Хорунжого, люди дещо зневажливо ставляться до правил безпечного поводження на воді.

"Якщо брати по причинах, то 61% тих, кого врятували, це якраз порушення правил поводження на воді, приблизно 23% внаслідок риболовлі", — розповів Олександр Хорунжий.

Рятувальники застерігають людей виходити на тонкий лід. А якщо рибалки виходять на човнах, обов'язково треба вдягнути рятувальний жилет, який може врятувати життя. Якщо людина опинилася у воді необхідно передовсім зберігати спокій, наголосив начальник водолазно-рятувального відділення ДСНС Київщини Михайло Гордійчук.

"Паніка — це основний фактор, який діє не на руку людині, яка вже провалилася під кригу, якщо опинилася у воді. Найперше, це зберегти спокій, подивитися, звідки ти прийшов, вибратися на кригу, лягти пластом на кригу, допомогти собі ногами і рухатися в тому напрямку, звідки ви прийшли. Тобто ні в якому разі не йти в іншу сторону. В іншій стороні крига може бути тонша, і знову ж таки буде провал", — розповів Михайло Гордійчук.

Якщо людина опинилася на воді, необхідно покликати на допомогу тих, хто на березі. А ті, у свою чергу мають викликати рятувальників. Також врятувати постраждалого можуть за допомогою підручних засобів.

"Абсолютно будь-який підручний засіб може стати засобом рятування: якась палиця, пляшки, мотузка, все що є потрібно задіювати. Ні в якому разі не можна йти на кригу. Також необхідно покликати на допомогу ще когось, хто поблизу", — зазначив начальник водолазно-рятувального відділення ДСНС.

На початок