Кандидатці за 208 округом Людмилі Давиденко відмовили у реєстрації - ЦВК

Кандидатці за 208 округом Людмилі Давиденко відмовили у реєстрації - ЦВК

Кандидатці за 208 округом Людмилі Давиденко відмовили у реєстрації - ЦВК
сайт ЦВК

Людмилі Давиденко, дружині загиблого нардепа Валерія Давиденка, відмовили в реєстрації як кандидата в народні депутати за 208-м округом. Причина – недійсний паспорт, який вона змінила у зв’язку зі зміною прізвища. Сама Людмила Давиденко стверджує, це – технічна помилка працівників міграційної служби, і планує впродовж доби добитися її виправлення. Про це стало відомо на засіданні Центральної виборчої комісії сьогодні, 23 вересня.

Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів», Центральна виборча комісія на засіданні 23 вересня відмовила в реєстрації як кандидата в нардепи Людмилі Давиденко. Вона планувала йти в Раду по 208-му одномандатному виборчому округу.

Олександра Кармиза, членкиня ЦВК, каже, відповідно до змісту Закону України про вибори народних депутатів, а також роз’яснень, ЦВК реєструє кандидата в народні депутати за умови пред’явлення ним особисто документа, що підтвержує особу - ксерокопії першої та другої сторінок паспорту громадянина України. Людмила Давиденко пред’явила, подаючи документи 18 вересня, ID-картку.

«До ЦВК 19 вересня 2020 року надійшло звернення громадянина України щодо можливих порушень в порядку зміни прізвища Давиденко Людмилою та анулювання її паспорта, виданого на вказане прізвище. У зв’язку з цим, ЦВК звернулася до Міністерства Внутрішніх Справ, а також – до Державної міграційної служби з проханням надати інформацію про дійсність паспорта», - сказала Олександра Кармиза.

22 вересня отримали відповідь від Департаменту інформації МВС.

«ЦВК проінформовано про те, що паспорт, виданий на ім’я Давиденко Людмили Олексіївни, з 18 вересня 2020 року визнано недійсним.»

Вказаний документ ЦВК вважається неподаним та відмовляє в реєстрації.

На засіданні була присутньою і сама Людмила Давиденко. Каже, сьогодні намагалася встановити, чому паспорт визнали недійсним:

«Я відвідала районний відділ Державної міграційної служби в Обухові (місто в Київській області, - ред.), працівниками якого було допущено технічну помилку, як було вияснено в ході відповідної перевірки. Я залишила там свою заяву про вияснення обставин».

За словами Людмили Давиденко, міграційна служба підтвердила цей факт.

«Особа, яка допустила цю помилку, просто переплутала одну із цифр паспорта. Тобто насправді був намір вносити зміни про недійсність документа іншої особи. А виявилось, що цей документ належав мені».

Крім того, каже пані Людмила, не розуміє, чому помилка сталася саме в Обухівському відділі міграційної служби, адже зареєстрована вона в Печерському районі міста Києва, і всі процедури, пов’язані з паспортними даними, реалізовувала там.

Давиденко написала заяву з проханням якнайшвидше виправити цю помилку, адже вона може порушити її конституційне право – бути обраною. Та просить ЦВК все ж зареєструвати її як кандидата або ж надати час для того, аби отримати документальне підтвердження того, що паспорт визнали недійсним помилково. Наразі такого документа, каже, не має.

«Я сподіваюся отримати його сьогодні», - сказала Людмила Давиденко.

За її словами, працівники Обухівського відділу міграційної служби не можуть самостійно приймати рішення про виправлення цієї помилки. Це має зробити Державна міграційна служба.

На запитання членкині комісії Ірини Єфремової, навіщо змінювати паспорт напередодні реєстрації у кандидати, Людмила сказала, що зробила це в пам’ять про свого чоловіка – Валерія Давиденка. А також – заради своїх дітей.

Нагадаємо, Валерія Давиденка, народного депутата за 208-м округом, знайшли мертвим у своєму офісі в Києві 23 травня 2020 року. Справу досі розслідують. Проміжні вибори на 208-му окрузі призначили, коли комісія отримала засвідчену копію свідоцтва про його смерть.

Зазначимо також, у її декларації вказане попереднє прізвище – Нестеренко. В документах, наданих до ЦВК, довідки про зміну прізвища теж немає, тож, за словами члена ЦВК Юрія Мірошниченка, у членів комісії немає підстав вважати подану декларацію саме Людмили Давиденко. Але вона зазначила, що має цей документ із собою та може його надати.

За результатами голосування, 11 – за, 3 – утримались, ЦВК прийняла рішення про відмову Людмилі Нестеренко в реєстрації як кандидата в народні депутати та поверненні грошової застави. До завтра, 24 вересня, у неї є час заново подати документи до ЦВК.

Що відомо:

 • Дружина покійного нардепа Валерія Давиденка піде на вибори по 208-му округу від «Нашого краю».
 • Якими будуть вибори на Чернігівщині за 208 округом: погляд політичного оглядача.
 • 2 мільйони 663 тисяч гривень коштуватимуть державі вибори за 208 округом.
 • Самовисуванець Олексій Оскер став першим кандидатом в народні депутати за 208 округом.
 • Кандидатом від «Слуги народу» за округом Давиденка став Анатолій Гунько.
 • Радикала Ляшка висунули кандидатом у нардепи за 208 округом.
 • Самовисуванець Михайло Побігай зареєструвався кандидатом в народні депутати за 208-м округом
 • Фігурант антисемітського скандалу: ЦВК зареєструвала Сергія Суханова за 208 округом на Чернігівщині від партії Сергія Суханова.
 • Ляшко, Чорний, Донець: ЦВК зареєструвала ще трьох кандидатів за 208 округом
 • Крутчака, який запам'ятався бійкою з ляшківцями в Чернігові, зареєстрували кандидатом за 208 округом.
 • ЦВК зареєструвала кандидатами за 208 округом Гунька та його двійника
На початок