Перейти до основного змісту
Уряд пропонує карати військовослужбовців за домашнє насильство

Уряд пропонує карати військовослужбовців за домашнє насильство

Уряд пропонує карати військовослужбовців за домашнє насильство
. Ілюстративне фото, Unsplash

Кабінет міністрів на засіданні уряду 23 вересня погодив проєкт постанови, відповідно до якої військовослужбовці та поліцейські нестимуть адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі на загальних підставах.

У пояснювальній записці зазначено, що відповідний законопроєкт розроблено з метою вдосконалення механізму реагування на випадки домашнього насильства, а також для посилення гарантій захисту прав членів сімей військовослужбовців, поліцейських та інших категорій осіб, які несуть відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі за дисциплінарними статутами.

Відповідно до статті 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, військовослужбовці несуть відповідальність за більшість адміністративних правопорушень лише за дисциплінарними статутами.

Читайте також: "Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству. Що у ньому важливо"

"Оскільки вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі не належить до правопорушень, пов'язаних з проходженням служби, особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, уникають відповідальності у разі вчинення ними таких правопорушень", — йдеться у пояснювальній записці.

Кабмін пропонує внести до цієї статті зміни, відповідно до яких до списку адміністративних правопорушень додається вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. У законопроєкті також пропонується, у разі притягнення таких осіб до відповідальності, направляти їх на проходження спеціальних програм на загальних підставах.

Крім цього, проєктом пропонується розглядати справи про вчинення домашнього насильства у суді навіть якщо така особа не з'явилась на судове засідання, утім була належним чином про нього повідомлена.

Надалі проєкт постанови відправлять до парламенту.

Що відомо

  • В Україні з 2011 року триває процес підготовки до ратифікації Стамбульської конвенції. За місцем, де вона була відкрита до підписання, вона називається Стамбульською. Україна була долучена до написання й підготовки цієї конвенції.
Топ дня
Вибір редакції
На початок