Італія розпочала головування в G7 та в групі послів "Групи Семи" в Україні

Італія розпочала головування в G7 та в групі послів "Групи Семи" в Україні

Доповнено
Італія розпочала головування в G7 та в групі послів "Групи Семи" в Україні
Прапори країн G7. Ілюстративне фото: Getty Images

Італія з 1 січня розпочала головування в у "Групі семи" (G7), перебравши його у Японії, яка головувала у 2023 році. Основними темами головування Італії у "Групі семи" (G7) у 2024 році стануть війна Росії проти України, криза на Близькому Сході, спричинена атаками ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня, і штучний інтелект.

Про це раніше заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, повідомляє ANSA.

За його словами, для Риму пріоритетом залишається допомога Україні в захисті її територіальної цілісності. Таяні наприкінці 2023 року зазначив, що Італія продовжує свій "внесок", надаючи всебічну допомогу українцям.

Крім того, група послів повідомила у соцмережі X (колишній Твіттер, що Посольство Італії розпочало головування в Групі підтримки України послів G7 на 2024 рік.

“Посольство Італії в Україні з гордістю бере на себе президентство в Групі підтримки України послів G7 на 2024 рік. Велика подяка Посольству Японії в Україні за видатне головування у 2023 році. Ми як і раніше прагнемо тісно співпрацювати з Україною у сприянні реформам і протидії агресії Росії”, — йдеться у дописі.

“Вітаємо Джорджу Мелоні з початком головування Італії в G7. Я вдячний нашим італійським партнерам за захист свободи та людського життя, а також збереження глобальної стабільності та міжнародного порядку, заснованого на правилах”, — привітав президент Володимир Зеленський італійську прем’єр-міністерку у соцмережі Х (колишній Твіттер).

Президент побажав італійському головуванню в G7 успіхів у виконанні пріоритетних завдань. За його словами, він сподівається на продовження плідної співпраці між Україною та G7 у вирішенні спільних глобальних викликів.

Раніше міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що країни Заходу повинні продовжувати підтримувати Україну, але разом з цим "потрібно шукати політичне рішення для припинення війни в Україні".

19 грудня італійський уряд схвалив продовження надання Україні допомоги до кінця 2024 року. Раніше міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявляв, що Рим надав Києву сім пакетів допомоги в оборонній сфері.

На початок