G7 відтермінували виплати держборгу України

G7 відтермінували виплати держборгу України

Держборг
Фото: Facebook/ВРУ

Країни Групи семи погодили відтермінування виплати держборгу Україною. Меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом був підписаний у вересні 2022 року.

Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Як зазначили у відомстві, це дозволить продовжити дію Меморандуму про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу до березня 2027 року.

Підписантами стали представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

"Вдячний партнерам з країн G7 за розуміння потреб України в умовах війни. Це добровільне призупинення виплати боргу є частиною пакету міжнародної підтримки на суму 122 млрд доларів США, наданої партнерами України", — зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Кредитори відзначили роботу Уряду у виконанні умов програми Механізму розширеного фінансування МВФ та впровадженні важливих реформ, у тому числі у сфері боргової політики, які стануть основою для економічного відновлення країни.

Державний борг України

За даними Міністерства фінансів, станом на 31 жовтня 2023 року державний і гарантований борг України становив 4 958,37 млрд грн, або 136,35 млрд доларів США.

На початок