Перший хмельницький фонтан перетворили на клумбу

Перший хмельницький фонтан перетворили на клумбу

Перший хмельницький фонтан перетворили на клумбу Фото: Суспільне

Найстарішому Хмельницькому фонтану понад 90 років. Але як фонтан він уже давно не використовується. Його засипали землею і зробили там клумбу. А от діючий найстаріший фонтан у місті був побудований замість пам’ятника Сталіну. Його містяни знають, як фонтан з жабенятами.

Про це розповідає провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін.

За його словами, до 1930-х років у тодішньому Проскурові фонтанів не будували, адже в місті майже зовсім не було парків.

«У Проскурові до 30-х років минулого століття не було традиції будувати фонтани. І це, в принципі, можна зрозуміти. У 19-му столітті у місті не було ніякової паркової території, де зазвичай будують фонтани. Перший парк, він мав назву міський сад, був урочисто відкритий в 1902 році. Це теперішній сквер імені Т.Г Шевченка», - каже Сергій Єсюнін.

Найстаріший діючий фонтан Хмельницького побудували на місці пам'ятника Сталіну. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Найстаріший діючий фонтан Хмельницького побудували на місці пам'ятника Сталіну. Фото: Суспільне.

Найстаріший фонтан Хмельницького, каже краєзнавець, знаходиться у парку імені Франка. Він був побудований у 30-х роках ХХ століття.

«Цей фонтан став першим фонтаном Проскурова. Є стара фотографія, датована 1939 роком. На ній можна побачити, що дійсно в центрі парка стоїть фонтан. Але до цього часу від нього збереглася лише чаша, яка зараз використовується , як клумба», - продовжує розповідь Сергій Єсюнін.

А от перший фонтан, який зберігся і діє й понині, побудували у 1956 році на місті пам'ятника Сталіну. Зараз це територія біля “Дитячого світу”.

Найунікальніший фонтан Хмельницького - фонтан-пам'ятник барону Мюнхгаузену. В Україні таких більше немає ніде. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне

Найунікальніший фонтан Хмельницького - фонтан-пам'ятник барону Мюнхгаузену. В Україні таких більше немає ніде. Фото: Суспільне.

«На тому місці якраз перехрестя трьох центральних вулиць, тому, можна сказати, це дуже прохідне місце. Не дивно, що колись там стояв пам’ятник Сталіну. І от прямо на місці цього пам’ятника, от така цікава метаморфоза, у 1956 році з’являється фонтан. І не просто фонтан, а фонтан з лелеками та жабенятами», - розповідає краєзнавець.

За його словами, у Хмельницькому також є унікальні фонтани, яким немає аналогів в Україні.

«У дворі будинку на вулиці Кам’янецькій, за ініціативою художників, які жили у тому будинку, побудували фонтан із бароном Мюнхгаузеном. Він цікавий тим, що в Радянському Союзі це був перший пам’ятник барону Мюнхаузену, а в світі –другий, перший є на батьківщині барона Мюнхгаузена у Німеччині. При зведенні цього фонтану-пам’ятника була використана історія, коли барон Мюнхгаузен проскакав на половині коня на полі бою, і побачив, що половини коня немає, лише коли той зупинився попити води. На жаль, цей фонтан так і не став туристичною «родзинкою» Хмельницького і зараз потроху руйнується», - розповідає Сергій Єсюнін.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди